Środa, 22 maja 202422/05/2024
690 680 960
690 680 960

Czy doszło do cofnięcia licznika? Ustalają to policjanci

Chełmscy policjanci ustalają, czy doszło do cofnięcia licznika w skontrolowanym mercedesie. Pojazd miał zmniejszony przebieg o ponad 70 tys. kilometrów.

W sobotę chełmscy policjanci w miejscowości Wola Korybutowa zatrzymali do kontroli drogowej samochód marki Mercedes. Pojazdem kierował 45-latek z gminy Cyców.

Funkcjonariusze ustalili, że licznik samochodu wskazuje zmniejszony przebieg o ponad 70 tys. km w stosunku do grudnia 2018 roku.

W tej sprawie wszczęte zostało postępowanie, które wyjaśni czy doszło do zmiany wskazania drogomierza lub ingerencji w prawidłowość jego pomiaru.

Policjanci przypominają, że zgodnie z przepisami kodeksu karnego czyn ten zagrożony jest karą pozbawienia wolności do lat 5.

(fot. lublin112.pl – ilustracyjne)

8 komentarzy

  1. Dawno nie było tematu zastępczego ?

  2. Czy doszło do cofnięcia licznika? Hmmm Najlepszym rozwiązaniem jest powołać komisję śledczą, ewentualnie poprosić Pana Rutkowskiego o pomoc w rozwiązaniu tej bardzo ważnej dla Polaków zagadki…. A tak na poważnie to nie macie już o czym pisać tylko takie bzdety? Kogo to obchodzi? 80% samochodów jeżdżących w Polsce ma cofnięty licznik. I o każdym będziecie pisać??

    • Należy pisać o tym bardzo często żeby każdy oszust wiedział że gdy sprawdzę po zakupie przebieg i okaże się że był cofnięty licznik to zgłoszę to do organów ścigania i oddam taki samochód oszustowi albo sądownie wyrwę od niego zwrot nadpłaconej kwoty i zadośćuczynienie za koszty poniesionych likwidacji usterek pozakupowych.

  3. Ja przypominam, że ten przepis obowiązuje na terytorium RP. Można wyjechać do innej jurysdykcji i legalnie cofnąć.

    • Przepisy zmieniły się 25 maja 2019 roku, co jeżeli cofnął wcześniej?

    • Ta twoja jurysdykcja,to pewnie Białoruś? We wszystkich krajach członkowskich EU takie działanie jest przestępstwem. Nawet w tej RP od jakiegoś czasu.

  4. Ostatnio czytałem ze takie auto nadgorliwcy jak to napisano „zatrzymali do wyjasnienia ” ,a co w przypadku kiedy okaże sie ze własciciel nie ma nic wspólnego z cofnieciem licznika i że to np.pomyłka diagnosty albo licznik cofnąl poprzedni własciciel ? Kto w takim wypadku ponosi konsekwencje za zatrzymanie i uniemozliwienie włascicielowi korzystania z jego auta ? Bo podejrzewam ze winnych nie będzie