Czwórka licealistów z Łukowa popularyzuje czytelnictwo. Walczą o Złotego Wilka

Projekt edukacyjno-społeczny PEEK-A-BOOk, który ma na celu popularyzację czytelnictwa wśród młodzieży, realizują licealiści z Łukowa. Istotnym elementem tej akcji jest dotarcie do jak największej liczby odbiorców.

W listopadzie 2020 roku uczniowie IV Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Pawła II w Łukowie zainicjowali projekt edukacyjno-społeczny w ramach ogólnopolskiej olimpiady Zwolnieni z Teorii. Nosi on nazwę PEEK-A-BOOk i ma na celu popularyzację czytelnictwa wśród młodzieży.

W projekt zaangażowani są: Natalia Zarzycka, Małgorzata Walo, Anna Goławska oraz Mateusz Lipiński. Ich działania widoczne są w głównej mierze w mediach społecznościowych, na Instagramie, Facebooku oraz na stronie internetowej. Główną nagrodą olimpiady, za najlepszy projekt społeczny w formacie reklama społeczna, jest Złoty Wilk.

Ponadto łukowianie walczą o certyfikat zarządzania projektami, zgodny ze standardami międzynarodowego instytutu Project Management Institute. Istotnym elementem tej akcji jest dotarcie do jak największej liczby odbiorców. Dlatego też apelują, aby wesprzeć ich projekt poprzez obserwowanie i polubienie mediów społecznych projektu PEEK-A-BOOk.

Publikowane są tam ciekawe informacje na temat czytelnictwa, fragmenty książek czytane przez realizatorów, recenzje oraz cytat na każdy dzień. Olimpiada trwa do końca maja 2021 roku, więc jeszcze wiele inicjatyw będzie miało miejsce w przyszłości m. in. konkursy i współpraca z autorami.

W naszym regionie również zaplanowany jest szereg działań takich jak współpraca i wsparcie lokalnych bibliotek, rozwieszanie plakatów oraz rozdawanie zakładek. Zachęcamy do wsparcia tych młodych ludzi i zainteresowania się tym projektem.

Portal lublin112.pl jest patronem medialnym projektu.


(fot. materiały organizatora/nadesłane)

Zobacz również

3 komentarze

  1. a gdzie tu jest ten koleś, jak same laski?

  2. Русский тролл

    Pytanie co czytać. Prasa na coraz niższym poziomie. Wzrok coraz słabszy…

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Dożynki w mieście, czyli Dożynkowe Jarmarki Lubelskie
Startuje Lubelski Festiwal Nauki. Będzie specjalny pokaz na placu Litewskim oraz Piknik Naukowy
Na zamku lubelskim i zamkowych błoniach odbędzie się weekend z archeologią
Jarmark Firlejowski, czyli dawne dworskie i rycerskie tradycje z czasów świetności magnackiego rodu
Malownicza Wąwolnica: Gwiazdą wydarzenia będzie Izabela Trojanowska