Czwartek na drogach: Kilka wypadków w Lublinie, jeszcze więcej w regionie

Wczorajsza doba na drogach naszego regionu nie należała do spokojnych. Zaczęło się już kilka minut po północy od tragicznego wypadku w Lublinie.

W czwartek na drogach naszego regionu doszło do 8 wypadków w których jedna osoba zginęła a 9 zostało rannych. Policjanci zanotowali również 56 kolizji oraz zatrzymali 18 pijanych kierowców. Ogólnie doba nie należała do spokojnych, jednak też nie zanotowano znacznie zwiększonej liczby zdarzeń na drogach.

Na ulicach Lublina poza tragicznym w skutkach wypadkiem który miał miejsce po północy na ulicy Diamentowej, było w miarę spokojnie. Doszło do kilku kolizji, jednak większość z nich zakończyła się drobnymi uszkodzeniami pojazdów. M.in. na skrzyżowaniu ulic Grabskiego i Drogi Męczenników Majdanka zderzyły się dwa samochody osobowe. Kierująca oplem skręcając w ul. Grabskiego od strony centrum wymusiła pierwszeństwo przejazdu i zderzyła się z peugeotem jadącym w stronę ul. Fabrycznej.

Na skrzyżowaniu ulic Mełgiewskiej, Turystycznej i Graffa audi zderzyło się z fiatem. W tym przypadku interweniowały służby ratunkowe, na szczęście nikt z podróżujących pojazdami nie odniósł poważniejszych obrażeń. Było to klasyczne najechanie na tył. Groźnie wyglądało także zderzenie skody i daewoo na skrzyżowaniu al. Spółdzielczości Pracy i ulicy Magnoliowej. Pomimo mocno rozbitych pojazdów, uczestnicy zdarzenia wyszli z niego cało.

(fot. lublin112)
2016-06-17 12:08:33

Zobacz również

3 komentarze

  1. Zaraz popada, a na mokrym to dopiero się zacznie.

  2. Na tym skrzyżowaniu Turystycznej, Graffa i Mełgiewskiej (jadąc od Łęcznej) to kierowcy są często zdziwieni, że ktoś może się zatrzymać na zielonej strzałce i kończy się na ostrym hamowaniu, trąbieniu lub jak w tym przypadku kierowcy Audi najechanie na tył poprzedzającego pojazdu.

  3. Na skrzyżowaniu Turystycznej, Graffa i Mełgiewskiej (jadąc od Łęcznej) – najgorzej jak komuś się wydaje, ze strzałka jeszcze jest. Niestety jak dojeżdżałam strzałka zgasła. Zatrzymałam się i zobaczyłam we wstecznym jak auto za mną jedzie i BUM. Czyli ja przepisowo na czerwonym stoję i mam auto do kasacji.

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Dożynki w mieście, czyli Dożynkowe Jarmarki Lubelskie
Startuje Lubelski Festiwal Nauki. Będzie specjalny pokaz na placu Litewskim oraz Piknik Naukowy
Na zamku lubelskim i zamkowych błoniach odbędzie się weekend z archeologią
Jarmark Firlejowski, czyli dawne dworskie i rycerskie tradycje z czasów świetności magnackiego rodu
Malownicza Wąwolnica: Gwiazdą wydarzenia będzie Izabela Trojanowska