Czwartek, 30 maja 202430/05/2024
690 680 960
690 680 960

Czterech nietrzeźwych rowerzystów zostało ukaranych mandatami. Rekordzista miał blisko 2 promile

Czterech pijanych rowerzystów, zatrzymali w niedzielę policjanci na terenie powiatu krasnostawskiego. Jeden z nich miał w organizmie blisko 2 promile alkoholu. Wszyscy zostali ukarani mandatami.

W niedzielę mundurowi zatrzymali na terenie powiatu krasnostawskiego aż czterech nietrzeźwych cyklistów, poruszających się po drogach publicznych.

Rekordzistą okazało się 47-letni mieszkaniec gminy Gorzków, który swoim stylem jazdy zwrócił uwagę mundurowych w miejscowości Wielkopole. Badanie alkomatem wykazało w organizmie mężczyzny prawie 2 promile alkoholu.

Jazda w takim stanie zakończyła się dla 47-latka 500 złotowym mandatem. Pozostali cykliści także otrzymali mandaty za jazdę pod wpływem alkoholu.

(fot. Policja)

4 komentarze

 1. Prawidłowo. Karać, karać i jeszcze raz karać.

  • Tylko, żeby się nie okazało, że taniej by ich wyniosło kierowanie po pijaku samochodem, skuterem czy traktorem.

   • Bez obaw.
    Za pojazd silnikowy lub motorower walą dużo solidniejsze kary.
    Jazda po pijaku czymś innym niż rower to piątka nawiązki, grzywna, odebrane uprawnienia (plus zakaz) i napaskudzone w papierach (wyrok w zawiasach).

    Za jazdę po pijaku (powyżej 0,5) na rowerze dostaniesz 500 zeta mandatu, a jak bardzo się postarasz to dodatkowo zakaz poruszania się pojazdami niemechanicznymi.
    Od 0,2 do 0,5 grozi od 300 do 500 mandatu tylko.

 2. Kiedyś za jazdę rowerem, pod wpływem można było stracić prawo jazdy na wszystkie kategorie, uprawnienia sternika, a nawet licencję pilota. To były czasy…jak policja z pod sklepów na wsiach, co godzinę wywoziła dziabniętego kolarza radiowozem na dołek, tylko rowery z bagażników wystawały.