690 680 960

Cudowne źródełko z Motycza (panorama)

Jest pod Lublinem takie miejsce, gdzie po wodę przyjeżdżają ludzie nie tylko z okolicznych miejscowości ale nawet z całego regionu.

Zdaniem osób, które każdego dnia przyjeżdżają do Motycza po źródlaną wodę jest ona dobra na wszystko. Okoliczni mieszkańcy tłumaczą, że poprawia ona wzrok, leczy dolegliwości żołądkowe, łagodzi choroby skórne a nawet pomaga osobom mającym problemy sercowe. Przede wszystkim zaś woda ze źródełka doskonale nadaje się do przyrządzania herbaty czy też kawy.


Kliknij na obrazek aby przejść do panoramy

Wciąż rosnąca popularność tego miejsca spowodowała, że w tym roku otoczenie źródełka doczekało się infrastruktury dzięki której korzystanie z niego jest znacznie łatwiejsze. Do tej pory strome zejście było niebezpieczne, zwłaszcza po deszczu, a otoczenie zaśmiecone. Dzięki środkom budżetowym gminy Konopnica wykonane zostało dojście do tego miejsca, barierka, zaś całość zadaszono.

Źródło znajduje się w Motyczu przy rzece płynącej niedaleko grodziska. Nazwa pochodzi od rzeki Czechówki, której jeden z dopływów ma w pobliżu swoje źródła a sama rzeka dawniej nosiła nazwę Motyczanka.

Panoramę prezentujemy, jak zawsze, dzięki współpracy z serwisem www.zwiedzajlubelskie.pl. Znajdziecie tam również inne panoramy z naszego regionu.

2013-11-09 16:42:58
(fot. zwiedzajlubelskie.pl)

Jeden komentarz

  1. Nalewanie tej wody jest bardzo niewygodne, można było coś z tym zrobić przy okazji remontu. Daszek jest tak zrobiony, że kapie centralnie na nalewającego wodę. A w ogóle to nie ma się za czym zabijać, po każdej ulewie czy roztopach strumyk przebiera i zalewa źródło, więc później walą tam chlor aż trzeszczy.

Kursy walut

  • USD 4.2928zł 0.29%
  • GBP 5.2571zł -0.51%
  • EUR 4.692zł -0.34%
  • CHF 4.7023zł -0.26%

Polub nas