690 680 960

Cudem ocalał z ludobójstwa, grozi mu śmiertelne niebezpieczeństwo. O 17-tej opowie nam swoją historię

Już o godzinie 17-tej przeprowadzimy bezpośrednią relację z rozmowy z Révérienem Rurangwa. Będzie on opowiadał wstrząsające historie jakich doznali sąsiedzi i rodzina.

Z inicjatywy lubelskiego Centrum Wolontariatu, w „Domu Spotkania” w Dąbrowicy pod Lublinem, zorganizowane zostało „Miasteczko Integracyjne”. W jego ramach odbywa się wiele atrakcji, m.in. zajęcia z edukacji międzykulturowej, spotkania z gośćmi – cudzoziemcami, imigrantami oraz z osobami zajmującymi się tematyką wielokulturowości, jak również podróżnikami, artystami i sportowcami. Bierze w nim udział blisko 200 osób z całego regionu.

Dzisiaj jednym z gości będzie Révérien Rurangwa, rwandyjski działacz społeczny i pisarz, tworzący w języku francuskim. Członek plemienia Tutsi. Cudem ocalały z ludobójstwa w Rwandzie. 20 kwietnia 1994 roku podczas masakry w jego rodzinnej wiosce zginęło 43 członków jego rodziny, a on sam został okrutnie okaleczony, m.in. stracił prawe ramię i oko. Obecnie mieszka w Neuchatel w Szwajcarii. Boi się powrotu do ojczyzny, gdyż do tej pory ocalonym z ludobójstwa, a więc potencjalnym świadkom oskarżenia, grozi śmiertelne niebezpieczeństwo ze strony Hutu. W 2006 roku wydał książkę „Ocalony. Ludobójstwo w Rwandzie”.

Wraz z lubelskie.lu przeprowadzimy transmisję na żywo z dzisiejszego spotkania. Rozpocznie się ona już o godzinie 17:00. Żeby oglądać spotkanie wystarczy wejść na stronę: http://lubelskie.lu/live/ bądź też kliknąć TUTAJ. Spotkanie zapowiada się niezwykle interesująco. Zapraszamy.

(fot. lubelskie.lu)

Jeden komentarz

  1. a co to Nas obchodzi? teraz trzeba będzie utrzymywać takich uchodźców z naszych podatków

Kursy walut

  • USD 4.3354zł 0.21%
  • GBP 5.369zł 0.8%
  • EUR 4.7239zł 0.34%
  • CHF 4.7142zł 0.58%

Polub nas