Coraz więcej firm pomaga szpitalom. Pośrednictwa podjęło się Radio Lublin

Pracownicy Radia Lublin podjęli się pośrednictwa pomiędzy firmami, które chcą pomóc szpitalom, a placówkami. Tym samym pomoc trafia tam, gdzie jest najbardziej potrzebna, zaś firmy nie muszą zajmować się dopełnieniem wszystkich formalności.

Coraz więcej firm jak też osób prywatnych stara się pomóc szpitalom czy też ich pracownikom. Do placówek dostarczane są zarówno najpotrzebniejsze środki zapewniające zabezpieczenie przeciwwirusowe, jak też artykuły dla lekarzy, pielęgniarek i obsługi pomagające przetrwać wielogodzinne dyżury. Ponieważ zorganizowanie tego typu akcji, czy też dopełnienie wszystkich formalności potrafi być dla niektórych sporym problemem, pomóc postanowiło Radio Lublin, które zapewnia pośrednictwo między szpitalami a firmami, które mogą i chcą pomóc szpitalom. Zadania tego podjęli się pracownicy Biura Reklamy.

– W obecnej sytuacji postanowiliśmy wykorzystać nasze możliwości. Teraz pracujemy zdalnie. Postanowiliśmy wykorzystać ten czas i pomóc lekarzom. Jesteśmy pośrednikami pomiędzy szpitalami, a tymi, którzy mogą im pomóc. Szpitale zgłaszają do nas swoje potrzeby. Mamy już zapotrzebowania z całego regionu, my natomiast szukamy dostawców i koordynujemy działania. Jeśli ktoś ma dostęp do materiałów jednorazowych i chce je przekazać, prosimy o kontakt pod adresem mailowym [email protected] – mówi szefowa Biura Reklamy Polskiego Radia Lublin, Patrycja Sprawka.

Do tej pory udało się już sporo załatwić. Dużym sukcesem jest pośrednictwo miedzy fabryką produkującą maseczki medyczne z Opola, która przekazała patent Zakładowi Produkcji Tkanin Fabryka Textus z naszego regionu. Eko-Taxi zaoferowało przewóz lekarzy po wielogodzinnych dyżurach, dla pracowników szpitali jest też woda od firmy Bystra, ekspresy do kawy i kawa od Wszystkodokawy.pl, soki od firmy rodzinnej Bigrim, z kolei Łukasz Szulc z Clean Store Poland przekazał 600 litrów mydła antybakteryjnego. Pracownicy radia czekają na kolejne zgłoszenia od osób, które są w stanie pomóc.

(fot. pixabay – zdjęcie ilustracyjne)

Zobacz również

11 komentarzy

 1. sie pytam czemu nf , zus i inne państwowe darmozjady nie pomagają przedsiębiorcom też skumuluja składki zus dla nich musi byc nie

 2. a ile przekazała firma typu kośćiół watykan

 3. A kiedy Lublin112 dorzuci coś od siebie?

 4. A gdzie ten miliard euro z UE? Na kampanie Adriana czy na nagrody juz rozpisali?!
  Ludzie zostali bez pracy, bez zleceń, bez kasy. Ale ZUS zapłać! Bo ministrowi 23tys do 1 nie starcza!

 5. To jest chore że ludzie robia to za rząd, A potem takie 2 pajace jak Du*a z Pinokiem wychodza przed kamere i machaja łapkami z radości że jesteśmy chwaleni w europie, mamy super dyscypline, i w ogole co tu dużo mówić jest super…Przedsiebiorcy ich wyreczja, a oni nawet zusu nie umorzą. Jak wiadomo było że wirus i do nas dotrze, to 2 miliardy szybko na media poszło, żeby drmowa kampanie zapewnić.

 6. Jeden przedsiębiorca jak dawał chleb biednym to rząd go załatwił wy też uważajcie z tymi darami

 7. Kiedy Episkopat czy ZUS czy dołoży czy wesprze wiernych i potrzebujących ?

 8. przydałyby się rękawiczki i maseczki w przychodni na mełgiewskiej… cały czas pomagają, udzielają porad, są zawsze, gdy potrzeba lekarza i pomocy. Szczególnie te Panie w Rejestracji. One to na pierwszej linii frontu są i najbardziej narażone…

 9. a ile dał TVPiS czy ojciec toruński piernik?

 10. Co za nieudolne państwo, wstyd. Co za frajerski naród, który pozwala się tak traktować, wstyd.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.9121zł -0.46%
  • GBP 4.9186zł -0.3%
  • EUR 4.3859zł -0.1%
  • CHF 4.0635zł -0.95%

  Polub nas

  Darmowe ogłoszenia lokalne

   Materiały wideo

   Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
   99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
   W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
   W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)
   Szturm Twierdzy Zamość 2019

   Co? Gdzie? Kiedy?

   Dzień Dziecka w gminie Podedwórze. Dla najmłodszych przygotowano balony z helem
   Policjanci zapraszają do honorowego oddawania krwi
   Lubelskie obchody Dnia Flagi RP i Święta Narodowego Trzeciego Maja
   #zostańwdomu z Muzeum Wsi Lubelskiej | Oferta kulturalna Muzeum w sieci
   #zostańwdomu i weź udział w warsztatach kultury online