690 680 960

Coraz częściej kupujemy elektronikę na święta, a powodem jest Black Friday!

Jak wskazują trendy sprzedażowe, coraz więcej Polaków rozgląda się za corocznymi okazjami cenowymi i kupuje sprzęt elektroniczny dopiero w okresie świąt! Dlaczego to właśnie Black Friday ma tak duży wpływ na wzrost tego trendu?

Zakupy świąteczne to już nie tylko okazja ku temu, by kupić bliskiej osobie paczkę słodyczy, biżuteryjny drobiazg lub kosmetyki. Coraz częściej zakupy świąteczne łączymy z próbą odnowienia i zaktualizowania domowego wyposażenia AGD i RTV o nowe modele, lepsze i dostępne w okazyjnych cenach.

Black Friday sprzyja podjęciu takich decyzji i odnotowywanym trendom zakupowym. I nie ma się co dziwić takiemu obrotowi sprawy. Black Friday uchodzi za jeden z najbardziej okazyjnych pod względem promocji cenowych dni w roku. Tuż za nim nastąpi cały Black Week, a wtedy w sklepach potrafi być naprawdę gorąco.

Dlaczego tak bardzo oczekujemy na Black Friday?

Jeszcze kilka lat temu, mogliśmy z pewnym niedowierzaniem spoglądać na kolejki osób stojących przed witrynami dużych sieci sklepów w Stanach Zjednoczonych. Dziś podobny scenariusz powtarza się w wielu dużych miastach Europy, a także w Polsce. Coraz więcej sieci renomowanych sklepów, docenia czym jest Black Friday i wynagradza swoich klientów solidną obniżką zaproponowanych cen asortymentu. Niektóre z towarów, można dostać o nawet 70% taniej. W praktyce oznacza to mniej więcej tyle, że posiadając ten sam budżet na chociażby prezenty świąteczne, możemy kupić coś o solidniejszych parametrach lub z wyższej półki, albo po prostu pozwolić sobie na zakup kilku produktów jednocześnie. 

To kusi i powoduje, że w Black Friday niemalże wszyscy popadamy w prawdziwą gorączkę zakupów! Oczywiście promocja na zakupy jest dostępna i rozszerzona na różne kategorie produktów i dotyczy nie tylko sklepów stacjonarnych, ale również internetowych. Ta druga opcja pozwala nie tylko zaoszczędzić na wydatkach, ale przede wszystkim na czasie. 

Elektronika – czyli to, co w Black Friday kupujemy najchętniej!

Choć oferta wyprzedażowa asortymentu sklepów, obejmuje z oczywistych względów wiele różnorodnych sprzętów, bo i wyposażenie do domu, ale także ubrania i obuwie, to nie zmienia to faktu, że Polacy w Black Friday najchętniej kupują elektronikę.

Na co warto tutaj zwrócić szczególną uwagę? Przede wszystkim na znane marki telewizorów, smartfonów, czy też latptopów.

Dobre telefony, jak Samsung, Huawei, czy Xiaomi, dzieciakom sprawią wiele radości, a Ty będziesz mieć pewność, gdzie przebywa Twoje dziecko, zawsze wtedy, gdy wyjdzie z domu. Nowy telefon dla mamy lub taty? A może dla fana elektronicznych nowości? Oferty potrafią być o nawet 200-300 zł niższe niż w standardzie.

A co z laptopami? Ten niezbędny sprzęt w każdym domu, można kupić z 30% zniżką. Wreszcie można sobie pozwolić na taki model, który spełnia oczekiwania całej rodziny, a  co ważne, sprawdzi się zatem nie tylko do pracy, ale również do nauki, przyczyni się wreszcie do miłego spędzania czasu. W dobrej cenie na pewno znajdzie się jakiś laptop Lenovo, czy HP, które są jednymi z najbardziej pożądanych sprzętów do domu, czy biura.

Jesień i zima to również dobry czas na wymianę starego telewizora. Twoje 42 cale już nie sprawdzaj się tak, jak kiedyś? A może po prostu zmieniły się Twoje oczekiwania względem jakości głosu lub obrazu? Polacy uwielbiają wymieniać telewizory na święta. To prawdopodobnie jeden z częściej wykonywanych zakupów i planowanych wydatków. Nie zalecamy czekać z tym zakupem do ostatnich dni w roku. W Black Friday, wszystkie czołowe marki producentów telewizorów, szykują dla swoich klientów korzystne oferty cenowe. Może się okazać, że wreszcie będzie Cię stać na upragnione 65 cali i stworzysz w swoim salonie miejsce do rodzinnego relaksu.

Czy kupowanie elektroniki na święta to dobry pomysł? Można powiedzieć, że jeden z najlepszych. Szczególnie, jeśli weźmiemy pod uwagę fakt, że to jednorazowe, roczne zakupy, do których zwykle przygotowujemy się nawet kilka miesięcy. Sprzęt wypatrzony i upragniony, dostaniemy w lepszej cenie, a w święta będziemy mieli sporo czasu na jego testowanie. 

Kursy walut

  • USD 4.5066zł -0.22%
  • GBP 5.4151zł 0.02%
  • EUR 4.6684zł -0.28%
  • CHF 4.7421zł -0.06%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Mikołajki w VIVO! Lublin
Badania bez skierowania. Okulistyczne Mikołajki w Poradni Okulistycznej Dziecięcej 1 Wojskowego Szpitala Klinicznego z Polikliniką SPZOZ w Lublinie
Walka o drugie z rzędu zwycięstwo na własnym parkiecie, konkurs „Rzuty za buty” i bezpłatny popcorn, czyli kolejny mecz koszykarskiej Lublinianki już w niedzielę
Zbiórka na rzecz psychiatrii dziecięcej
Zbiórka darów dla potrzebujących w Ukrainie