Środa, 28 lutego 202428/02/2024
690 680 960
690 680 960

Cofając uderzył w samochód i odjechał z urwanym zderzakiem. Mężczyzna był nietrzeźwy

Pijany 73-latek kierujący toyotą uderzył w inny pojazd i odjechał z miejsca zdarzenia. Mężczyzna został zatrzymany przez policjantów. Badanie stanu trzeźwości wykazało ponad 1,5 promila alkoholu w jego organizmie.

Do zdarzenia doszło przedwczoraj przed godziną 14.00 w Firleju w powiecie lubartowskim. Policjanci otrzymali anonimowe zgłoszenie, z którego wynikało, że kierujący toyotą może być nietrzeźwy. Mężczyzna cofając uderzył w inny samochód i uszkodzonym pojazdem odjechał w kierunku Kocka.

Mężczyzna został niezwłocznie zatrzymany przez dzielnicowych. Badanie stanu trzeźwości wykazało ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. W związku zaistniałym czynem policjanci zatrzymali 73-latkowi prawo jazdy i dowód rejestracyjny uszkodzonego samochodu. Auto zostało odholowane na policyjny parking.

73-latek poniesie odpowiedzialność za przestępstwo, jakim jest kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu. Nie uniknie także odpowiedzialności za spowodowanie zdarzenia drogowego. Według kodeksu karnego grozi za to kara do 2 lat pozbawienia wolności, kilkuletni zakaz prowadzenia pojazdami i wysoka grzywna.

(fot. Policja Lubartów)

5 komentarzy

  1. PIs DAŁ pis ZABIERZE ,dobrze się zyje z tych 13 , 14tek …. chętnie się załapię na koryto plus , ktoś wie gdzie jakiś oddział PIS ?

    • Bolesław się wałęsa

      Już nie długo helmüt tusk naprawi ci „wyrządzone krzywdy” i przywróci ubecką emeryturę,babka dostanie babciowe i ruszycie w tango;)

  2. Co ma PiS do tego artykułu, człowieku idź na więc i tam manifestuj swoje poglądy.

  3. Może chłop w szoku był to odjechał furmanką

  4. stary pijaczyna

Dodaj komentarz

Z kraju

Polityka i społeczeństwo