Niedziela, 21 kwietnia 202421/04/2024
690 680 960
690 680 960

Ciężarówka wpadła w poślizg, uderzyła w słup i ogrodzenie. Zerwana została linia energetyczna

W nocy z poniedziałku na wtorek w Stoczku Łukowskim doszło do groźnego zdarzenia drogowego. Ciężarówka wpadła w poślizg, a następnie uderzyła w słup energetyczny i ogrodzenie posesji. W pojeździe uszkodzeniu uległ zbiornik z paliwem.

Do zdarzenia doszło we wtorek przed godziną 3:00 w Stoczku Łukowskim w powiecie łukowskim, na drodze wojewódzkiej nr 803. Służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie, z którego wynikało, że pojazd ciężarowy zablokował ul. Sikorskiego.

Jak się na miejscu okazało kierowca pojazdu ciężarowego wpadł w poślizg na śliskiej nawierzchni, a następnie ciężarówka uderzyła w słup energetyczny i ogrodzenie. Jak relacjonują strażacy, w wyniku zdarzenia zerwana została linia energetyczna i uszkodzone ogrodzenie posesji. W samochodzie zaś uszkodzony został zbiornik paliwa oraz akumulatory. Ze zbiornika na jezdnie wyciekał olej napędowy, a z akumulatorów elektrolit.

Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, a także neutralizacji płynów oraz pomocy w odholowaniu pojazdu z miejsca zdarzenia. Do wyciągnięcia ciężarówki z ogrodzenia niezbędna była pomoc koparki. Policjanci ustalają szczegółowe okoliczności zdarzenia. W działaniach udział brały zastępy straży pożarnej ze Stoczka Łukowskiego oraz Starej Róży, a także pogotowie energetyczne. W zdarzeniu nikt nie ucierpiał.

(fot. OSP Stoczek Łukowski)

7 komentarzy

  1. Dziadek ze "slamsowa"

    Zerwana została linia energetyczna, „prundu niet”, a tu panie, agregaty prądotwórcze wysłaliśmy do UA…

  2. Pewnie tak gnał z tymi słynnymi świeżymi bułeczkami, których bez tirarzy byśmy nie jedli ?

  3. Niedostosowanie jezdni do użytkowania przez kierowców….. Czy będzie mandat dla drogowców…

Z kraju