Sobota, 13 kwietnia 202413/04/2024
690 680 960
690 680 960

Chodził w nocy z latarką po sklepie, przyjechali policjanci. Teraz im dziękuje

Mieszkaniec powiatu ryckiego postanowił podziękować policjantom za dobrze wykonywaną pracę. Mundurowi podczas nocnej służby zareagowali widząc, mężczyznę poruszającego się z latarką wewnątrz sklepu. Mieli podejrzenie, że doszło do włamania.

Do Komendy Powiatowej Policji w Rykach wpłynął mail w formie podziękowania od jednego z mieszkańców powiatu ryckiego. Mężczyzna zaznaczył, że składa podziękowania dwóm dzielnicowym pracujących na terenie gmin Ułęż i Nowodwór.

– Mundurowi w połowie października w godzinach nocnych podczas wspólnego patrolowania jednej z miejscowości gminy Ułęż, zauważyli, że wewnątrz sklepu spożywczego porusza się jakaś osoba z latarką. Policjanci nabrali podejrzeń i przypuszczając, że może być to próba kradzieży, podjęli czynności służbowe – relacjonuje aspirant sztabowy Agnieszka Marchlak z ryckiej Policji.

Jak się okazało, cała sytuacja została szybko wyjaśniona. W budynku doszło do awarii prądu i właściciel sklepu chciał zabezpieczyć chłodnie i lodówki. Dlatego też z latarką w ręku przemieszczał się po jego wnętrzu.

– Właściciel sklepu postanowił docenić postawę mundurowych i wystosował maila do ich przełożonych „…Chciałbym w swoim imieniu bardzo podziękować i od razu pochwalić służbę policjantów, ponieważ dało to świadectwo jak dobrze wykonują swoją pracę i obraz tego, że można czuć się bezpiecznie…” – cytuje treść podziękowań aspirant sztabowy Agnieszka Marchlak.

Chodził w nocy z latarką po sklepie, przyjechali policjanci. Teraz im dziękuje

11 komentarzy

  1. Jakie to słit

  2. Tak jak przypadek czyni złodzieja, tak przypadek uczynił ich wzorową służbę. Przykład: jak kierowca MZK, MPK, PKS czy innego przewoźnika pokona trasę bez wypadku, to wszyscy pasażerowie mają maile pisać do bazy.

  3. Ma szczęście,że go nie zastrzelili. Miał w ręku przedmiot przypominający broń,było ciemno i wyglądał jak dzik.

    • No miał szczęście, że nie było żadnego myśliwego w pobliżu, bo ten walił by ze sztucera do „dzika” bez mrugnięcia okiem

  4. ale oldschoolwiec pisemko na maszynie do pisania wystukał:)

  5. Myślę, że właściciel, właścicielem, ale pewnie i (podobnież dobry) Bóg, odfajkował policjantom dobry uczynek.

Dodaj komentarz

Z kraju