690 680 960

Jankowice: Chłopiec wyszedł zza samochodu. Potrącił go opel

Chełmscy policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia drogowego, do którego doszło wczoraj na trasie Chełm-Lublin w miejscowości Jankowice. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że zza stojącego na poboczu drogi samochodu wyszedł na jezdnię 6-letni chłopiec, który został potrącony przez jadący z naprzeciwka samochód.

-Do zdarzenia doszło wczoraj około godziny 16.00 na krajowej K-12 w miejscowości Jankowice. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący samochodem marki Renault Megane 21-letni mieszkaniec gminy Cyców, jadąc w kierunku Lublina zatrzymał się na poboczu drogi. Następnie wysiadł z pojazdu i udał się na drugą stronę jezdni w kierunku pobliskiej posesji. W tym czasie zza samochodu na jezdnię wyszedł 6-letni chłopiec, który został potrącony przez jadący w kierunku Chełma samochód marki Opel Astra, którym kierował 58- letni mieszkaniec gminy Kamień. W wyniku tego zdarzenia astra otarła się o bok zaparkowanego na poboczu samochodu marki Fiat Ulysse, należącego do obywatela Ukrainy. Chłopiec z poważnymi obrażeniami ciała został przetransportowany pogotowiem lotniczym do szpitala. Kierujący pojazdami byli trzeźwi – informuje mł. asp. Ewa Czyż z KMP w Chełmie.

Teraz policjanci wyjaśniają wszystkie okoliczności tego zdarzenia oraz apelują o zachowanie ostrożności na drodze oraz właściwą opiekę nad małoletnimi dziećmi.

2014-03-14 13:46:20
(fot. KWP Lublin)

Jeden komentarz

  1. Kilka dni temu z wielką przyganą w tle, TV i inne media pyszczyły na jakąś kobicinę, że swoje zbyt pobudliwe dziecko prowadziła na smyczy przyczepionej do szeleczek.
    Gdyby rodzice tego 6 latka też tak postąpili to myślę, że nie doszło by do tej tragedii.

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Festiwal Mieszkańców Kośminka
Dni Gminy Cyców. Zagrają m.in. Coco Jumbo, Lili, Effect, Piękni i Młodzi oraz Top One.
Moto Piknik Rodzinny na biłgorajskim Autodromie
Dożynki gminy Nałęczów
Dożynki gminy Nielisz