Chełmskie Podziemia Kredowe szykują się na ponowne otwarcie. Poprawi się bezpieczeństwo zwiedzających

Chełmskie Podziemia Kredowe niebawem ponownie zostaną udostępnione turystom. W ostatnim czasie w Zabytkowej Kopalni Kredy przeprowadzono modernizację, zadbano też o poprawę bezpieczeństwa zwiedzających.

W poniedziałek 1 marca ponownie odwiedzać będzie można jedną z największych atrakcji turystycznych Chełma, czyli Zabytkową Kopalnię Kredy. Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, który zarządza królestwem Ducha Bielucha, kończy przygotowania do udostępnienia obiektu zwiedzającym.

Obecnie prowadzone są jeszcze prace związane z modernizacją wejścia do podziemi. Wcześniej wyremontowano hol i pomieszczenie dla pracowników. Zainstalowany został również monitoring i nowe oświetlenie.

Jednak to nie wszystkie z zaplanowanych nowości. Niebawem zamontowany zostanie terminal płatniczy, dzięki czemu nie trzeba już będzie posiadać przy sobie gotówki. Poprawione zostanie również bezpieczeństwo zwiedzających.

Pojawi się telebim, a także zestaw do komunikacji góra-dół, za pomocą którego przewodnicy oprowadzający turystów będą mieli ciągły kontakt z recepcją. W planach są kolejne udogodnienia dla zwiedzających, jak również rozszerzenie oferty turystycznej.

Chełmskie Podziemia Kredowe to unikatowy na skalę światową labirynt podziemnych korytarzy wykutych w skale kredowej, której złoża zalegają obficie pod powierzchnią miasta. Ciągną się one pod całym Starym Miastem na kilku kondygnacjach.

W latach 70. XX w., po przystosowaniu wybranych fragmentów korytarzy do potrzeb turystycznych, udostępniono do zwiedzania trasę turystyczną, która stanowi obecnie największą atrakcję miasta i regionu.

(fot. MOSiR)

2 komentarze

 1. No i chyba będą nowi bileterzy.

 2. Gdyby dało się tam jeszcze samochodem wjechać, to bym zwiedził. Lublin-Chełm to jakieś 15-20 minut jazdy (jeżeli się umie jeździć), więc można by tam podskoczyć.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.8208zł -0.41%
  • GBP 5.2393zł -0.5%
  • EUR 4.5414zł -0.37%
  • CHF 4.1265zł -0.21%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Trwa akcja charytatywna w Parafii Matki Bożej Bolesnej w Kraśniku
  Oprowadzania po wystawach w Galerii Labirynt
  Dzisiaj zaczynają się Wydziałowe Drzwi Otwarte UMCS
  W Lublinie odbędzie się kolejna edycja „Nocy Sów”. Tym razem w formie online
  W Chatce Żaka na żywo zagra Orkiestra św. Mikołaja