Chełm: Podpalali altanki. Zostali zatrzymani

Wczoraj chełmscy kryminalni zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 19 i 23 lat. Bracia, okazali się sprawcami wielokrotnych kradzieży z włamaniem do altan na ogródkach działkowych. Na swoim koncie mają również kilkukrotne uszkodzenie mienia w tym podpalenia domków działkowych.

Chełmscy kryminalni ustalili i zatrzymali wczoraj sprawców serii kradzieży z włamaniem oraz kilkukrotnego uszkodzenia mienia. Okazali się nimi dwaj bracia w wieku 19 i 23 lat, mieszkańcy Chełma.

– Jak ustalili śledczy mężczyźni w okresie od sierpnia do listopada br. dwunastokrotnie włamywali się do altan na terenie ogródków działkowych w Chełmie. Skradli między innymi radia, alkohol, butle gazowe, naczynia, artykuły spożywcze, podkaszarkę oraz inne drobne przedmioty. Włamali się też do niezamieszkałego budynku, w którym pomalowali ściany farbą, rozbili piec kaflowy oraz zdewastowali meble – informuje KWP Lublin.

Na swoim koncie mają również podpalenia domków działkowych. Swoją przestępczą działalnością spowodowali straty, których wartość osoby pokrzywdzone oszacowały na łączną kwotę ponad 25 tysięcy złotych.
Mężczyźni usłyszeli łącznie 15 zarzutów. Dzisiaj policjanci będą wnioskować do prokuratury o wystąpienie do Sądu o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania.

Za popełnione przestępstwa grozi im do 10 lat pozbawienia wolności.

2013-12-13 12:38:19
(fot. lublin112.pl)

Zobacz również

Komentarze wyłączone

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Zlot charytatywny na rzecz Lubelskiego Schroniska Dla Zwierząt
Zespół Pieśni i Tańca „Lublin” im. Wandy Kaniorowej zaprasza na przesłuchania
W weekend odbędzie się Festiwal Mieszkańców Kośminka
Zwiedzanie zajezdni, piknik, bezpłatne przejazdy i zabytkowe pojazdy komunikacji miejskiej. To wszystko od czwartku w Lublinie
Weekend z archeologią w Lublinie