Chciała wyprzedzić rowerzystkę, doszło do zderzenia. Kierująca jednośladem trafiła do szpitala (zdjęcia)

Wczoraj w Stężycy doszło do groźnie wyglądającego wypadku z udziałem rowerzystki. Kierująca jednośladem z obrażeniami ciała trafiła do szpitala.

Do wypadku doszło w czwartek około godziny 14 na ul. Dęblińskiej w Stężycy. Służby ratunkowe przyjęły zgłoszenie o potrąceniu rowerzystki.

Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierująca samochodem osobowym marki Renault, 33-letnia mieszkanka powiatu ryckiego podczas wyprzedzania jadącej w tym samym kierunku rowerem 64-letniej mieszkanki powiatu ryckiego potrąciła cyklistkę, kiedy ta skręciła w lewo.

Zespół ratownictw medycznego przetransportował kierującą jednośladem do szpitala. Kierujące pojazdami były trzeźwe. Policjanci ustalają szczegółowe okoliczności wypadku.

(fot. Policja Ryki)

Zobacz również

5 komentarzy

 1. Gdy kończy się zwykła droga (bez drogi rowerowej), a zaczyna droga z drogą rowerową, to nie do przewidzenia jest, że rowerzysta będzie zjeżdżał na drogę rowerową (do czego jest zobligowany).
  Wielkie mi zaskoczenie i zdziwienie, że rowerzysta skręca.

  • Chodnik z dopuszczonym ruchem rowerów (oznakowany znakami C-16 i T-22) to nie to samo co droga dla rowerów i pieszych (oznakowana znakiem C-13-16). O ile bowiem droga dla rowerów i pieszych jest dla rowerzysty obowiązkowa i za nie jechanie nią może grozić mandat, o tyle chodnik z dopuszczonym rowerem nie zobowiązuje rowerzysty do jazdy po nim.Oczywiście jak na każdym chodniku, to pieszy ma tu pierwszeństwo, a rowerzysta ma obowiązek jechać tak, by nie utrudniać mu chodzenia.

 2. Właśnie dlatego nie wyprzedza się na skrzyżowaniu. Zwłaszcza rowerzystów, bo w każdej chwili mogą skręcić i tragedia gotowa. Mam nadzieję, że prawo jazdy zostało zatrzymane.

 3. ******, zabrać prawko na amen

 4. Znów nie uważają na rowerzystkę. Jak widzi się rower to powinno się zachować szczególną ostrożność. Gdyby jechała wolniej samochodem do wypadku by nie doszło. Tak kończy się jeżdżenie i nie patrzenie na rowerzystów.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 4.0031zł -0.53%
  • GBP 4.9213zł -0.21%
  • EUR 4.4503zł 0.54%
  • CHF 4.1621zł 0.31%

  Polub nas

  Darmowe ogłoszenia lokalne

   Materiały wideo

   Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
   99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
   W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
   W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)
   Szturm Twierdzy Zamość 2019

   Co? Gdzie? Kiedy?

   Dzień Dziecka w gminie Podedwórze. Dla najmłodszych przygotowano balony z helem
   Policjanci zapraszają do honorowego oddawania krwi
   Lubelskie obchody Dnia Flagi RP i Święta Narodowego Trzeciego Maja
   #zostańwdomu z Muzeum Wsi Lubelskiej | Oferta kulturalna Muzeum w sieci
   #zostańwdomu i weź udział w warsztatach kultury online