Chcą zablokować miasto za to, że zamknęli Tor Lublin. Akcję protestacyjną zaplanowano na 29 stycznia

Na 29 stycznia zaplanowany jest protest zwolenników Toru Lublin. Miłośnicy sportów motorowych chcą zablokować ulice Lublina. Wszystko przez to, że od 1 stycznia tor formalnie przestał istnieć.

116 komentarzy

 1. Brawo! Jestem ZA! Blokowiska, markety i kościoły – to „najważniejsze inwestycje”. Lotnisko też potrzebne żeby wygodniej wyjechać z tego bajzlu. Jestem na proteście!

 2. No faktycznie. Z tymi rowami to chamski numer.

  • Jak ch…my nie potraficie uszanować prawa własności (kłódka była 3 razy wyłamywana, a „sportowcy” urządzali po nocach „upalanie opon” i cieszyli się, że budzili ludzi w sąsiadujących z torem blokach) to trzeba przed wami rowy kopać!

   • „Halo, Policja! Kupiliśmy mieszkania obok toru za niższą cenę, bo nie wiedzieliśmy, że samochody mają silniki. Proszę natychmiast przyjechać na Facebooka. Spać nie dajo!” (błędy celowe). Zobaczycie, że Wam to bokiem wyjdzie jeszcze.

   • spierdolina

 3. Już dawno wiedzieliście, że będzie zamknięty, ba nawet się z nim pożegnaliście ostatnio, a teraz chcecie miasto blokować? Skoro wy uważacie, że najważniejsze jest mieć gdzie pojeździć, a nie budować lotniska, stadiony czy bloki mieszkalne to ja bardzo przepraszam ale ktoś tu zdrowy nie jest i na pewno to nie jestem ja.

  • A teraz odpowiedz sobie na pytanie. Ile razy skorzystałeś z lotniska? Ile razy byłeś na stadionie? A teraz wyobraź sobie, że wiele osób przez kilka lat co tydzień spędzało czas na torze. Stadion pomieści 15000 osób, a średnia frekwencja na meczach Motoru to jakieś 700 osób! Jeśli uważasz, że stadion w Lublinie jest potrzebny to powinieneś już teraz rozpocząć leczenie!

  • Przyda nam się kolejne centrum handlowe! Olimp, Olimp 2, Olimp 3, Plaza, Atrium FeliCity, Galeria Orkana, Galeria Centrum, teraz też postawili nowe gówno przy Statoil na Al. Tysiąclecia – na chu* tyle tego? Do tego stadion – na ch*j on? Uważasz że ktoś wpuści tych debili z motoru na niego? Murawy szkoda na tych kretynów co grać nie potrafią, i kiboli co rozpieprzą go w cholerę, do lotniska nic nie mam.

  • Co do czesci się zgadzam, ale niektóre słowa trochę na wyrost, pożegnanie… Ostatnia impreza na której trzeba coś jeszcze wyrwać, nie twierdzę że to wina bezpośredniego organizatora ale moim zdaniem nie tak powinno wyglądać pożegnanie.

 4. niech idą do urzędu protestować a nie blokować ulice i utrudniać życie zwykłym mieszkańom

  • „Zwykli mieszkańcy” utrudnili życie tym osobom, które jeździły po torze, coś jeszcze chcesz powiedzieć?

   • Mieszkaniec lublina

    Tylko najgorsze jest, że oprócz „zwykłych mieszkańców” są inni zwykli mieszkańcy co np będą jechać do pracy i nie dojadą na czas, Będą jechać z dziećmi do szkoły i również nie dojadą na czas bo lublin będzie zakorkowany.
    Nie mam nic przeciwko protestowi ale zablokowanie miasta wg mnie utrudni życie każdemu czy to normalny mieszkaniec Lublina czy społeczniak któremu przeszkadza jak włączasz silnik samochodu.

    • Poluzuj szorty,bo Ci żyłka pęknie. Po pierwsze blokowanie miasta odbędzie się pewnie w godzinach popołudniowych, bo miłośnicy motoryzacji również pracują. Dlatego nie bój się. Dziecko do szkoły zawieziesz i odbierzesz. Co najwyżej postoisz w korku jadąc wieczorem na zakupy!

     • Mieszkaniec lublina

      Dla Twojej informacji buraku nie mam dzieci i do pracy jadę mpk. Szorty możesz sam poluzować bo spiąłeś się jak guma w gaciach. Na zakupy nie jeżdżę samochodem a chodzę na piechotę i nie chodzę do marketów tylko do sklepu na osiedlu więc daj sobie na wstrzymanie ze swoimi komentarzami…

     • Ci „miłośnicy motoryzacji” czyli fanatyczni upalacze gum potrafili w ciągau ostatnich 3 lat jeżdzić od rana do nocy przez 7 dni w tygodniu, więc chyba nie wszyscy pracują…

 5. Panie Boże przebacz im wszystie grzechy zachowaj tych piratów od ognia piekielnego i zaprowadź ich do nieba

  • To byliby piraci gdyby ścigali się po drogach publicznych, a oni jednak wolą po torze a nie narażać ludzi. Chwała im za to, żeby tylko każdy miał jakąś pasję to ten świat byłby o wiele lepszy!

 6. ale informując o zamknięciu włodarze obiecywali nowy bezpieczny tor…
  popieram akcję całym sobą – powiem więcej tory ratują życie, odsyłam na zachód gdzie na dużych torach są dni otwarte nawet z instruktorami gdzie amatorzy mogą się wyszaleć, a później wyjechać na miasto i jechać 50 – zasada prosta inaczej patrzy się na szybkość po paru poboczach na torze…
  to pierwsze primo – druga sprawa to kiedy rozliczymy wspomnianych włodarzy za współczesną urbanistykę – niszczą i w końcu zniszczą wszystko co służy wypoczynkowi i rekreacji, sprzedadzą i zniszczą wszystkie skwerki zabudowując wszystko gęstą betonową sypialnią …. i nie pier%^&%$ o tym że ludzie potrzebują nowych bloków, owszem potrzebują ale deweloperzy i lubelscy włodarze walą wszystkich w dupę bo po wprowadzeniu przy blokach nie ma skwerków, boisk i placów zabaw oferowanych przy umowach i przedstawianych na wizualizacjach – najchętniej stawiali by blok w blok oddzielone 5 m ulicy i chodnikami. przeszkadza tylko przepis o min. odległości drogi ruchu i miejsc postojowych od okien -ale i to ma się zmienić żeby mogło być ciaśniej…
  trochę odbiegłem od tematu ale podsumowując władza powinna być dla ludzi, a nie ludzie dla władzy traktowani jak bydło przepędzane między zagrodami więc wyjedźmy na ulicę zablokujmy miasto …

 7. Skoro jest Was tak wielu Fani Motosportu, to się zorganizować proszę, zrobić fundacje, zrzutke po 2 czy 3 tysie będzie mieć kasę na nowy tor. Kto Wam broni?

  • skoro jest Was tylu którzy chcą mieszkać na obrzeżach miasta „to się zorganizować proszę, zrobić fundacje, zrzutke po 2 czy 3 tysie będzie mieć kasę” na nowe bloki. Kto Wam broni?

   • Debilu, myśmy już wzięli ogromne kredyty, żeby kupić mieszkania w tych blokach, a ty najwyżej zapłaciłeś 60 zł, żeby sobie „oponki poupalać” przez 3 godziny…

    • @SM, przypominam, że tor powstał dużo wcześniej niż to Wasze zasrane blokowisko… Trzeba było pomyśleć gdzie się mieszkanie kupuje, a nie teraz narzekać, bo „wszyscy są źli, tylko ja król i władca 50m^2”.

     • @GL popieram, @SMtrzeba było nie kupować tam mieszkania. Skoro masz czas siedzieć od rana do nocy w bloku i patrzeć ile czasu jeżdżą na torze to trzeba było przed zakupem mieszkania przyjechać i sprawdzić co się tam dzieje

    • Cieszę się że wiadomo jak do Ciebie pisać 🙂 Zapytam wprost, kazałem komuś kupować mieszkanie przy torze, na którym odbywają się imprezy motoryzacyjne? Zamknijcie jeszcze zalew bo w wakacje będzie sporo ludzi wypoczywało nad wodą. Proponuję wizytę u lekarza na szczegółowe badanie głowy. Pozdrawiam i życzę zdrowia

 8. Troszkę za poźno z tym protestem ale jestem calkowicie za. Za dużo w mieście takich bezsensownych inwestycji i sprzedawania terenu. Mogł prezydent sprzedać budynek urzędu a nie jedyne miejsce gdzie można doszkalać swoje umiejętności. Ten protest proponuje zrobic w centrum miasta w godzinach szczytu myślę że wtedy bedzie to zobaczone jak miasto się zakorkuje. Dawajcie znaćo ktorej i gdzie zaczynamy.

 9. To blokowanie miasta powinno być cykliczne, tak żeby każdy wiedział, że tego i tego dnia przez miasto nie przejedzie etc etc, wejdzie to w nawyk i już mamy tor, ulice… hehehe

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7303zł -0.3%
  • GBP 5.1069zł 0.34%
  • EUR 4.5237zł -0.23%
  • CHF 4.1974zł -0.37%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Baśnie i bajki przeczytają znane osoby z terenu gminy. Posłuchać będzie mógł każdy
  Na placu Litewskim odbędzie się Nabożeństwo Ekumeniczne „Idę po wodzie”
  Gra miejska- Świąteczny Lublin
  Święta z Warsztatami Kultury
  W sobotę rusza cykl treningów i biegów indywidualnych CITY TRAIL