Środa, 29 maja 202429/05/2024
690 680 960
690 680 960

Chcą ul. Lipową pozbawić lip. Mieszkańcy protestują, nie zgadzają się na wycinkę (zdjęcia, wideo)

Pomimo niesprzyjającej pogody, kilkadziesiąt osób wzięło udział w proteście jaki zorganizowano w niedzielę w samo południe na ul. Lipowej w Lublinie. Mieszkańcy nie zgadzają się na usuwanie rosnących przy ulicy drzew.

W ramach przebudowy ul. Lipowej w Lublinie, zniknąć ma 30 rosnących przy jezdni drzew. Plany ratusza mówią, że 11 z nich ma zostać wyciętych, pozostałe 19 da się uratować przesadzając je w inne miejsca. Dla okolicznych mieszkańców nie robi to jednak różnicy, gdyż jak tłumaczą, oni stracą wszystkie 30 drzew, gdyż te które mają być przesadzone, trafią do innych dzielnic miasta. Dlatego też w niedzielne południe, razem z aktywistami wyszli na ulicę zamanifestować swój sprzeciw wobec planów urzędników.

Kilkadziesiąt osób stanęło wzdłuż jezdni otaczając rosnące drzewa zieloną wstęgą. Część osób przyszła z banerami, na których widniały hasła m.in. „Szersze horyzonty nie ulice”, „W latach 2009-2019 w Lublinie wycięto 60 000 drzew”, „Ocalmy Drzewa” itp. Nie brakowało też okrzyków „Stop wycince” czy też „Zostawcie lipy”.

-Żeby było jasno, nie protestujemy przeciwko przebudowie ul. Lipowej, lecz przeciwko usuwaniu sprzed naszych domów blisko połowy rosnących tutaj lip. Mamy świadomość, że inwestycja ta jest potrzebna, jednak można ją przeprowadzić bez ingerencji w przyrodę. To jest centrum miasta, tutaj każde drzewo jest na wagę złota. Nie możemy przejść obojętnie obok tego, że urzędnicy na siłę chcą nas w ten sposób „uszczęśliwić”. Ulica Lipowa doskonale spełnia swoje zadanie w takiej formie jaka jest, nie ma potrzeby jej poszerzania – wyjaśniał nam jeden z uczestników protestu.

Mieszkańcy mają jeszcze nadzieję, że uda im się ocalić rosnące pod ich oknami drzewa. Jak na razie, pomimo tego że przesadzanie drzew miało ruszyć przed blisko tygodniem, wszystkie lipy wciąż rosną na swoich miejscach.

(fot, wideo – lublin112)

30 komentarzy

 1. 5G nie będzie hulać jak nie wytną lip więc to przesądzone bo lobby nie odpuści.

  • Możesz sobie żartować biedny ciemniaczku ale prawda jest taka, że kiedy jesienią zobaczysz ceny żywności to uśmiech zniknie ci z buźki płatny trollu. I piszę to do tych którzy są świadomi i otwarci na wiedzę. Reszta niech siedzi zamknięta w kagańcach i ogląda propagandę telewizyjną. Wystarczy zrobić risercz i mieć otwarty umysł.

   • Zabawny jesteś.

    • Widać jak jesteś bezradny skoro pozostała ci tylko próba ośmieszenia mnie. Nie pisze tego dla takich ludzi jak ty do których nic nie przemówi tylko dla takich którzy myślą i potrafią wyciągać wnioski. Dalej siedź w domciu przerażony epidemią mały człowieczku.

 2. A Żuczek siedzi pewnie wygodnie w fotelu w kapciach, popija kawkę i śmieje się od ucha do ucha z frajerów na zdjęciach… bo wszystko i tak już przyklepane, piły naostrzone, betoniarki nadciągają.

 3. Wstyd za te władze LU. Mam taki niesmak przez nie, że mam ochotę się po….gać. To nie jest rozwój gospodarczy, to jest kolejna ustawka aby sfinansować jakieś lobby. Psu w tylek taki remont. Wyrównac asfalt Racławickich i tyle. Po kiego tam bus pasy. Żuk pojedź na zachód Europy, pojedź na południe i zobacz jak sie ceni i pielęgnuje zieleń. Najbardziej ruchliwa ulica LU, nie ma co. Kilometrowe korki przecież tam się tworzą. Banda durniów.
  Podwórko sobie zabetonujcie bezmyślne cymbały.

 4. Będzie jak na Meczennikow Majdanka. Dopiero zaczną się korki i smród niesamowity stojąc przy ulicy

  • Co_ty_niepowiesz

   Tak zaczną się korki bo jak jest zielone i zamiast wszyscy jechać to jeden na fejsie coś patrzy , młoda lala makijaż poprawia kolejny to samochód musi odpalić bo wcześniejsze go zgasił i zamiast przejechać 20 aut to przejedzie 10 i to się w końcu kumuluje

 5. dali gówniarzom plakaty , hasła z d…y wyciągniete i protestują. Buhahahahahaa

 6. A ta w żółtym przy dzieciach bez maseczki, a 2 metry od nich nie stoi, brak słów dla nie odpowiedzialności tych ludzi

 7. widać dredy ? wiadomo etatowi protestanci kodowo – lewacay z lbgt

 8. proponuje żeby prezydent łysy łeb przesadził je na górki czechowskie

 9. Mieszkaniec Lipowej

  Konsultacje społeczne w sprawie projektów przebudowy Lipowej, Racławickich i Sowińskiego były ponad 5 lat temu. Sam pisałem maile. Kilka przetargów i projektów unieważniono. Po latach rozmów i negocjacji, kiedy w końcu prace zostały podjęte kilka osób pragnących rozgłosu uniemożliwia pracę drogowcom.

  Jak dziecko kilkuletnie, gdy mama pyta: „co chcesz zjeść?” nie odpowiada; a kiedy jedzenie jest gotowe słychać „nie będę tego jadł!” Kiedy ekolodzy zaczną faktycznie działać dla ochrony przyrody, a nie dla rozgłosu?

Wiadomości z info112