690 680 960

Centrala NFZ: Zaleca się ograniczenie lub czasowe zawieszenie udzielania świadczeń w związku z COVID-19

Centrala NFZ poinformowała w poniedziałek, że zaleca ograniczenie do niezbędnego minimum lub czasowe zawieszenie udzielania świadczeń wykonywanych planowo. Sytuacja ma związek z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.

Jak przekazał NFZ w komunikacie, aby zapewnić dodatkowe łóżka szpitalne dla pacjentów wymagających pilnego przyjęcia do szpitala z powodu COVID-19, zaleca się ograniczenie do niezbędnego minimum lub czasowe zawieszenie udzielania świadczeń wykonywanych planowo.

– Ograniczenie nie powinno dotyczyć planowej diagnostyki i leczenia chorób nowotworowych. Przy ograniczeniu lub zawieszeniu udzielania świadczeń, należy wziąć pod uwagę przyjęty plan leczenia oraz wysokie prawdopodobieństwo pobytu pacjenta po zabiegu w oddziale anestezjologii i intensywnej terapii – informuje NFZ.

Zalecenie dotyczy przede wszystkim planowanych pobytów w szpitalach w celu:
– przeprowadzenia diagnostyki,
– zabiegów diagnostycznych, leczniczych i operacyjnych, w szczególności:
– endoprotezoplastyki dużych stawów
– dużych zabiegów korekcyjnych kręgosłupa
– zabiegów naczyniowych na aorcie brzusznej i piersiowej
– pomostowania naczyń wieńcowych
– dużych zabiegów torakochirurgicznych
– zabiegów wewnątrzczaszkowych
– nefrektomii
– histerektomii

 • z powodów innych niż onkologiczne.

– Jednocześnie wskazujemy, że w każdym przypadku odroczenia terminu udzielenia świadczenia, należy indywidualnie ocenić oraz wziąć pod uwagę uwarunkowania i ryzyka dotyczące stanu zdrowia pacjentów, a także prawdopodobieństwo jego pogorszenia i potencjalne skutki – dodaje centrala NFZ.

(fot. pixabay.com)

36 komentarzy

 1. 4200 złotych w 2020 roku zapłacone na tych bandytów, a jak miałem ciało obce w oku to kazali „iść sobie prywatnie, bo jest pandemia”. TO JEST KPINA, CYRK I DEGRENGOLADA NA WASZE WYRAŹNE ŻYCZENIE, KOWIDIOCI I WYBORCY JEDYNEJ SŁUSZNEJ PARTII LUDOWEJ

 2. i będzie tak: 500 tys umrze na COVID bo pandemia jest i do 8 fali trochę ludzi wybije, a 3 mln do tego umrze na brak opieki lekarskiej. Rząd dumnie na pasku ogłosi że mamy jedną z mniejszych śmiertelności na COVID na 100 mieszkańców w UE.

 3. I po jakiego h …. było szczepić tę leniwą hołotę z grupy ZERO.
  300 tysięcy szczepionek psu w d….

 4. Kto umrze to umrze trudno.

 5. Ja akurat jestem kovidianinem i bardzo uważam, ale na coś takiego po prostu słów brakuje. Bezczelność rzadu osiągnęła już chyba apogeum.

 6. Poczekajcie jeszcze trochę, miska ryżu to będzie luksusik. Ci co popierają plandemię bo siedzą w domu i za pieniądze z budżetu pierdzą w mięciutki fotel za rok, dwa stracą pracę. Wykańczają najsłabszych chorych i starców, zamykają małe i średnie firmy. Bądźcie dalej potulni za ochłapy rządowe.
  I dla przypomnienia, wszyscy śmiali się z tego co pisze mario, bo łatwiej jest oszukiwać siebie

Kursy walut

 • USD 4.3254zł -0.52%
 • GBP 5.3279zł -0.59%
 • EUR 4.708zł -0.02%
 • CHF 4.7222zł 0.65%

Polub nas