PGE Energia Ciepła Oddział w Lublinie po raz kolejny wzięła udział w programie „Dzielimy się ciepłem”, którego celem jest wsparcie najbardziej potrzebujących odbiorców ciepła sieciowego. Program skierowany jest m.in. do ośrodków pomocy społecznej, organizacji pozarządowych, szpitali i innych placówek, z których korzystają odbiorcy wrażliwi społecznie.
Kilkugodzinne poszukiwania dziecka postawiły na nogi wielu policjantów i mieszkańców. 10-letni chłopiec został odnaleziony cały i zdrowy na obrzeżach Lublina.
W czwartek, 28 stycznia, w Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej zostały zaprezentowane rezultaty osiągnięte w wyniku realizacji projektu, którego celem było zapewnienie równego dostępu do opieki zdrowotnej oraz wzmocnienie systemu ochrony zdrowia w obszarze ambulatoryjnej opieki specjalistycznej i leczenia jednodniowego. Wartość projektu wyniosła prawie 47,5 mln zł, z czego dofinansowanie unijne to ponad 38 mln zł.
Podczas koncertu Skolim zdjął koszulkę i rzucił ją w kierunku publiczności. Została ona złapana przez 12-letnią dziewczynę. Jednak gadżet od idola brutalnie odebrał jej stojący w pobliżu mężczyzna. Nastolatka wymagała interwencji ratowników medycznych.
Gęsta mgła spowiła część Lubelszczyzny, znacząco ograniczając widzialność na drogach. IMGW wydało ostrzeżenie, a kierowcy – oprócz trudnych warunków – muszą mierzyć się także z innym problemem: masowym i często nieuzasadnionym używaniem świateł przeciwmgłowych, które zamiast pomagać, oślepiają innych uczestników ruchu.
Zignorowanie wskazań sygnalizacji świetlnej doprowadziło do zderzenia trzech samochodów osobowych. Na miejscu pracują strażacy, ratownicy medyczni oraz policjanci. Są utrudnienia w ruchu.
Dwa auta zderzyły się dziś po południu na al. Solidarności w Lublinie. Początkowo występowały duże utrudnienia w ruchu. Na szczęście nikt nie ucierpiał.
Służby ratunkowe zostały zaalarmowane o pożarze w jednym z lubelskich hoteli. Jak się okazało, zdarzenie miało mieć miejsce w saunie. Powodem całego zamieszania była... drewniana łyżka.
28 stycznia br. w Centrum Konferencyjnym w Lublinie podpisano porozumienie o współpracy pomiędzy Klubem Motorowym Cross Lublin a 2 Lubelską Brygadą Obrony Terytorialnej. Współpraca obejmuje m.in. działalność szkoleniową, wsparcie logistyczne, promocję obronności i postaw patriotycznych oraz wspólne projekty prospołeczne. To kolejny krok w budowaniu partnerskich relacji 2 LBOT z podmiotami regionu lubelskiego.
W Komendzie Wojewódzkiej Policji w Lublinie odbyła się narada służbowa podsumowująca działania funkcjonariuszy w 2025 roku. Dane wskazują na wyraźny spadek liczby przestępstw oraz bardzo wysokie wskaźniki wykrywalności w wielu kluczowych kategoriach.
Policjanci ruchu drogowego w województwie lubelskim podsumowali miniony rok służby. Dane pokazują wyraźny spadek liczby wypadków oraz ofiar śmiertelnych na regionalnych drogach.
Policjanci z Lublina rozbili kolejne ogniwo grupy działającej metodą „na policjanta”. 19-letni mieszkaniec Gdyni miał odpowiadać za werbowanie i nadzorowanie tzw. „odbieraków”. Decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące.
Działa 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, umożliwiając swobodny odbiór dokumentów poza godzinami pracy urzędu. Mowa o urzędomacie, który został uruchomiony przy wejściu do budynku Wydziału Komunikacji przy ul. Czechowskiej 19A. To nowe rozwiązanie ma na celu usprawnienie obsługi mieszkańców i zwiększenie dostępności usług urzędu.
Mieszkańcy kilku budynków w centrum Lublina muszą przygotować się na czasowe braki w dostawie ciepła. Lubelskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej zapowiedziało przerwę w dostawie ogrzewania oraz ciepłej wody w związku z pracami prowadzonymi na sieci.