Wtorek, 05 marca 202405/03/2024
690 680 960
690 680 960

To była ciężka doba dla kierowców ciężarówek

Trudne warunki na drogach regionu dały się we znaki kierowcom ciężarówek. Niemal na każdej drodze krajowej w regonie doszło do zdarzenia drogowego z udziałem pojazdu ciężarowego.

Intensywne opady śniegu i silny wiatr spowodowały duże utrudnienia na drogach regionu. Na wielu z nich powstały zaspy śniegu. Jazda nawet krajowymi drogami sprawiała spore trudności. Na niektórych odcinkach tworzyły się korki z powodu unieruchomionych pojazdów ciężarowych lub zdarzeń drogowych z ich udziałem. Kierowcy ciężarówek zatrzymywali się nie mogąc pokonać nawianego na jezdnię śniegu lub wjechać pod wzniesienie z powodu śliskiej nawierzchni. Część z nich jazdę zakończyła w rowie.

To takich zdarzeń doszło m.in. na krajowej 17, 19, 74, czy 12. To powodowało, że w kilku miejscach drogi były zablokowane, a policjanci wspólnie ze strażakami pomagali podróżującym i organizowali objazdy.

Ostatnie kilkanaście godzin to także czas wytężonej pracy pomocy drogowych. Głównie był to transport pojazdów po kolizjach oraz wyciąganie aut osobowych i ciężarówek z rowów.

wideo Krzysztof

2018-03-17 21:42:39
(fot. Auto Hol Kraśnik, nadesłane Krzysztof)

34 komentarze

 1. „Mistrzowskie cięcie” 🙂

 2. Kierowcy jak kierowcy …są lepsi ,gorsi i bezmyłśnych też nie brakuje …ale za to co się działo na drogach winni są tylko i wyłacznie ludzie i instytucji odpowiedzialne za zimowe utrzymanie dróg ….i chyba nikt nie ma co do tego najmniejszych wątpliwosci za wyjątekim ich samych ,bo oni zawsze twierdzą że robią co moga

 3. Nie bede komentowac i oceniac kierowcow ciezarowek. Ale zdazylo mi sie zobaczyc takiego wariata drogowego. Slisko droga biala a On mistrz kierownicy wyprzedza na chama wszystkie osobowki jak leci. Trabiac i mrugajac swiatlami. To sie nazywa odwaga…albo determinacja???

 4. Jechałem w największa zamieć drogą Lublin -Chełm miałem jakieś 50km/h co i tak wydawało mi się za szybko i co chwilę jak nie Tir to autobus mnie wyprzedzał wyrzucając spod kół kilka metrów sześciennych śniegu .I teraz widać efekty tych wyścigów.

 5. Jeździłem w piątek podczas tych opadów śniegu i co robią kierowcy TIRÓW to masakra, duży może więcej. Jadą z duż prędkością nie obchodzi ich śnieg, lód na jezdni czy inni kierowcy a później takie skutki jak na zdjęciach:)

 6. Niedziela godzina 13 asta a pod galą lodowisko Lublinowi gratulujemy drogofców?!!!!

 7. Dlaczego nie wypowiedziała się jeszcze, do tej pory, na temat jazdy zawodowców, wszystkowiedząca najlepsza kierowczyni zawodowa królowa ula? Może nie wypuszcza berła z rąk, jak na królowa przystało i nie może pisać bo ma zajęte ręce.

 8. Pol godziny to na jedno kolo naklada sie lancuh w ciezarowce. Co ma piernik do wiatraka. …
  Ciezarowka ze skladem wazy 30 ton a osobowka 3 tony. Wiec ni zwalaj winy na kierowcow tir.ow.
  Jak zwykle jak cale wojewudztwi stanelo to i piaskarki DOPIERO z wielka lacha sie pojawily.

Z kraju

Polityka i społeczeństwo