Był tam lombard, sprzedawano też meble z Holandii. Trwa rozbiórka budynku szpecącego Stare Miasto w Łęcznej

Zbudowano go blisko 50 lat temu i przez długi czas pełnił funkcję handlową i usługową. W ostatnich latach stał opuszczony, teraz przyszedł czas na jego rozbiórkę.

Rozpoczęła się rozbiórka dawnego pawilonu handlowego zlokalizowanego na Rynku II w Łęcznej. Obiekt ten powstał w 1974 roku, a wiec blisko 50 lat temu. W ostatnim czasie zaniedbany i nieremontowany budynek stał pusty. Była to wątpliwa ozdoba Starego Miasta. W końcu podjęto decyzję o jego rozbiórce. Prace te są jednocześnie przygotowaniem do rewitalizacji tego miejsca.

Przebudowa Rynku II z przyległym terenem obejmie place i ulice, ciągi pieszo-jezdne, chodniki oraz miejsca postojowe, zbudowane zostanie też odwodnienie i oświetlenie ulic. Prace prowadzone będą na ulicach: Rynek II, Plac Kanałowy, Partyzancka, 11 Listopada, Północna, Nowokościelna, Spółdzielcza, Krótka i Bożnicza.

Teren ten zostanie oświetlony energooszczędnymi lampami ledowymi, wykonane będą nowe nasadzenia i ułożona sieć na potrzeby monitoringu miejskiego. Przy kładce powstanie skwer i plac zabaw, a przy przychodni parking i droga wokół budynku. Schody przy bożnicy będą przebudowane, a najdalszy zakątek Starego Miasta tzw. „psia górka” otrzyma nową drogę z płyt ażurowych.

Wszystkie place i ulice otrzymają nawierzchnię z kostki brukowej co nada im miejskiego charakteru. Inwestycja ma zostać zrealizowana do listopada 2022 roku. Koszt prac wynosi 7 mln złotych.

(fot. UM Łęczna)

8 komentarzy

 1. Informacja roku

 2. Hahahhahaah słyszałem już o starym mieście w Radomiu! Ale żeby w Łęcznej to chyba jakieś odkrycie archeologiczne hahahaha. Gdzieeeee?

 3. Hahahhahaah słyszałem już o starym mieście w Radomiu! Ale żeby w Łęcznej to chyba jakieś odkrycie archeologiczne hahahaha. Gdzieeeee? Nie śmieję się z Łęcznej i mieszkańców tylko autora artykułu. ( Tak dla jasności)

 4. Ciekawe kiedy w Lubartowie wezmą się za tą ruderę bez okien z centrum miasta???!!!!

  • Oczywiście że jest Stare Miasto w Łęcznej, i to (nie żartuję) z unikatowym układem urbanistycznym trzech rynków. Dodam jeszcze tylko że miejscowość posiada prawa miejskie od XV wieku. 😉

 5. TO ŻLOBEK margo , będzie tam stał 1000lat jeszcze ,nikt go nie ruszy

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.8208zł -0.41%
  • GBP 5.2393zł -0.5%
  • EUR 4.5414zł -0.37%
  • CHF 4.1265zł -0.21%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Trwa akcja charytatywna w Parafii Matki Bożej Bolesnej w Kraśniku
  Oprowadzania po wystawach w Galerii Labirynt
  Dzisiaj zaczynają się Wydziałowe Drzwi Otwarte UMCS
  W Lublinie odbędzie się kolejna edycja „Nocy Sów”. Tym razem w formie online
  W Chatce Żaka na żywo zagra Orkiestra św. Mikołaja