690 680 960

Był tam lombard, sprzedawano też meble z Holandii. Trwa rozbiórka budynku szpecącego Stare Miasto w Łęcznej

Zbudowano go blisko 50 lat temu i przez długi czas pełnił funkcję handlową i usługową. W ostatnich latach stał opuszczony, teraz przyszedł czas na jego rozbiórkę.

Rozpoczęła się rozbiórka dawnego pawilonu handlowego zlokalizowanego na Rynku II w Łęcznej. Obiekt ten powstał w 1974 roku, a wiec blisko 50 lat temu. W ostatnim czasie zaniedbany i nieremontowany budynek stał pusty. Była to wątpliwa ozdoba Starego Miasta. W końcu podjęto decyzję o jego rozbiórce. Prace te są jednocześnie przygotowaniem do rewitalizacji tego miejsca.

Przebudowa Rynku II z przyległym terenem obejmie place i ulice, ciągi pieszo-jezdne, chodniki oraz miejsca postojowe, zbudowane zostanie też odwodnienie i oświetlenie ulic. Prace prowadzone będą na ulicach: Rynek II, Plac Kanałowy, Partyzancka, 11 Listopada, Północna, Nowokościelna, Spółdzielcza, Krótka i Bożnicza.

Teren ten zostanie oświetlony energooszczędnymi lampami ledowymi, wykonane będą nowe nasadzenia i ułożona sieć na potrzeby monitoringu miejskiego. Przy kładce powstanie skwer i plac zabaw, a przy przychodni parking i droga wokół budynku. Schody przy bożnicy będą przebudowane, a najdalszy zakątek Starego Miasta tzw. „psia górka” otrzyma nową drogę z płyt ażurowych.

Wszystkie place i ulice otrzymają nawierzchnię z kostki brukowej co nada im miejskiego charakteru. Inwestycja ma zostać zrealizowana do listopada 2022 roku. Koszt prac wynosi 7 mln złotych.

(fot. UM Łęczna)

8 komentarzy

 1. Informacja roku

 2. Hahahhahaah słyszałem już o starym mieście w Radomiu! Ale żeby w Łęcznej to chyba jakieś odkrycie archeologiczne hahahaha. Gdzieeeee?

 3. Hahahhahaah słyszałem już o starym mieście w Radomiu! Ale żeby w Łęcznej to chyba jakieś odkrycie archeologiczne hahahaha. Gdzieeeee? Nie śmieję się z Łęcznej i mieszkańców tylko autora artykułu. ( Tak dla jasności)

 4. Ciekawe kiedy w Lubartowie wezmą się za tą ruderę bez okien z centrum miasta???!!!!

  • Oczywiście że jest Stare Miasto w Łęcznej, i to (nie żartuję) z unikatowym układem urbanistycznym trzech rynków. Dodam jeszcze tylko że miejscowość posiada prawa miejskie od XV wieku. 😉

 5. TO ŻLOBEK margo , będzie tam stał 1000lat jeszcze ,nikt go nie ruszy

Kursy walut

 • USD 4.3252zł -0.24%
 • GBP 5.3505zł -0.34%
 • EUR 4.7076zł -0.35%
 • CHF 4.6961zł -0.38%

Polub nas