Środa, 28 lutego 202428/02/2024
690 680 960
690 680 960

Burze możliwe w drugiej części nocy i w ciągu dnia nad woj. lubelskim

W piątek Polska znalazła się na wschodnich peryferiach cyklonu Denis znad rejonu Szkocji i Morza Północnego. Tuż za frontem ciepłym, który przeszedł przez nasz region z południowego – zachodu Europy rozpoczął się napływ mocniej rozgrzanych mas powietrza pochodzenia polarno-morskiego i zwrotnikowego o chwiejnej równowadze termodynamicznej, przynoszących zmienne zachmurzenie z rozpogodzeniami. Burze jednak dziś nie wystąpiły, lecz sytuacja może zmienić się w drugiej części nocy albo nad ranem w sobotę.

Noc z piątku na sobotę przyniesie przewagę zachmurzenia umiarkowanego i dużego. Przesuwająca się z zachodu na wschód w drugiej połowie nocy strefa opadów deszczu oraz burz, lokalnie z niewielkim gradem. Możliwa suma opadów do 20 mm. Będzie to bardzo ciepła noc jak na trzecią dekadę sierpnia, co wynikać ma z napływu zwrotnikowej masy powietrza. Termometry pokażą od 17°C do 20°C. Wiatr będzie na ogół słaby, okresami umiarkowany, z kierunków południowych. Tylko czasie burz wiatr w porywach do 60-80 km/h.

W sobotę aura w Polsce ma być kształtowana przez strefę pofalowanego frontu atmosferycznego, która związana będzie z układami niżowymi znad południowych, środkowych oraz północno – zachodnich obszarów kontynentu europejskiego. Co więcej nad regiony południowo – wschodnie, wschodnie kraju będzie napływać gorące, zwrotnikowe powietrze, które analogicznie zresztą jak i na wschodzie oraz częściowo południu – przyniesie korzystne warunki do rozwoju gwałtownych burz gradowych. Niewykluczone, że burze wystąpią też w nocy z soboty na niedzielę.

Sobota zapowiada się z niżową pogodą. Prognozowane jest na ogół zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Prognozowane przelotne opady deszczu oraz punktowe burze, lokalnie z gradem. Możliwa suma opadów w burzach do 30 mm. Temperatura maksymalna w woj. lubelskim od 28°C do 31°C. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni i południowo-zachodni. Tylko czasie burz wiatr w porywach do 80-90 km/h.

Noc z soboty na niedzielę i niedziela również zapowiada się burzowa i gorąca oraz upalna, ale o tym będziemy informować wkrótce.

Prognozy pogody dla Polski
Położenie opadów i lokalnych burz

18 komentarzy

 1. Dziadek ze Slamsowa

  Nie wiem jak w regionie, ale na slamsowie nawet grządek mi nie pokropiło (o podlaniu nawet nie wspomnę).
  Zajrzałem se na stronę, której 112 nie toleruje (wykropkowuje jej nazwę), i to co mogłoby zagrażać regionowi, poooszłooo, na wrogą Białoruś.
  Natomiast od pepiczków, powoluśku pełznie w naszą stronę front deszczowo burzowy. I jak dobrze pójdzie to może wróżby sto dwunastkowych jasnowidzów się zmaterializują.
  A póki co, koneweczka w prawą przednią i po napełnieniu kranówą, po grządeczkach, po grządeczkach.

 2. Doprawdy też redakcyjne co drugi dzień przepowiednie są już wybitnie nudne a tak swoją drogą ciekawe ile redakcja co miesiąc tuli kasy za reklamę pseudo znawców pogody którzy burze widzą na monitorze komputera a tłumaczenia redakcj że ktoś nie ma racji są zenujace bo ludzie najlepiej wiedzą czy u nich była burza czy też deszcz siedzieć w biurze i się wymądrzać robić głupkowate grafiki każdy potrafi tylko nie każdy mieszczuch z redakcji spotkał się z burza oko w oko i poczul jej siłę

  • Pan to tak pod każdym tekstem o prognozie musi to samo pisać? 🙂

  • ale zakładam że zrozumiałeś przeczytaną prognozę? przecież ona jest też na noc z soboty na niedzielę ignorancie ale już musiałeś wypocić swoje mądrości hahahah u mnie np. minionej nocy w powiecie bialskim były burze geniuszu

  • Nie znasz znaczenia słowa „możliwe”? Gdybyś znał, to byś nie pisał tu bdzur pod adresem redakcji.

  • Pierwsze burze w regionie… Zgodnie z prognozą. Wróci Pan przeprosić?

 3. Coś tam w Lublinie i okolicach pokropiło w nocy. I gdzieś na północnym wschodzie województwa.
  Standardowo Lublin112 pisze ostrzeżenia to ja idę myć resztę okien, jadę z autem na myjnię i planuję wieczorem grilla XD. Armagedonu nie przewiduję.

 4. No to może skoro w redakcji aa tacy spece od pogody to może by tak przewidzieli burze na podstawie chmur a nie monitora komputera

 5. Czy te burze będą tak silne jak ostatni układ burzowy który prognozowaliscie i nie padło w lubelskim chociaż jedno wyładowanie?

  • ( ͡° ͜ʖ ͡°) Chichot Losu

   Tego wróżbicie nie mogą powiedzieć. Biorą się za jasnowidzenie długoterminowe, a o burzach mogących ziścić się w kilka godzin i nie w regionie, a np. w powiecie, nie wiedzą nic.

  • Pierwsze burze w regionie… Zgodnie z prognozą.

 6. Gdzie ci specjaliści od burz, zgodnie z tym co tu jest napisane, połamane drzewa i zablokowane drogi na południu woj, lubelskiego, intensywne burze obecnie nad kilkoma powiatami, gdzie te pajace co mówią, że nie było nie ma i nie będzie burz hahahha

  • I gdzie te burze? U nas do tej pory świeci słońce. No ale może coś się uzbiera do rana bo alert godzinę temu przysłali.

   • Pół regionu w burzach, a to że nie jej u ciebie to nie znaczy, że nie połamało drzew…co to znaczy u nas? U nich np. są burze kilka powiatów woj lubelskiego w burzach heheheh ale co ty tam wiedz, twój cały świat jest za oknem hahaha

Dodaj komentarz

Z kraju

Polityka i społeczeństwo