Czwartek, 18 lipca 202418/07/2024
690 680 960
690 680 960

Ukradł rower. Jego tłumaczenie nie przekonało policjantów

Kryminalni z Hrubieszowa zatrzymali młodego mężczyznę, który ukradł rower 54-latce. Złodziej tłumaczył policjantom, że on tylko „zabezpieczył jednoślad”, bo obawiał się, że ktoś…może go ukraść. 20-latek stanie wkrótce przed sądem, grozi mu do 5 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło na terenie Hrubieszowa. 54-latka zostawiła swój rower blisko jednego ze sklepów przy ulicy Kolejowej i poszła do pracy. Na tylne koło zaś założyła blokadę. Następnie kobieta spostrzegła, że nie ma jej jednośladu w miejscu, w którym go pozostawiła. Zgłosiła sprawę na policję.

– Funkcjonariusze po przejrzeniu monitoringu ustalili i zatrzymali sprawcę tej kradzieży. Okazał się nim 20-letni mieszkaniec Hrubieszowa. Mężczyźnie nie straszna była blokada założona na tylne koło roweru. Z uwagi na to, że nie mógł nim jechać, zarzucił łup na swój rower i zawiózł go w okolice cmentarza. Tam ukrył rower w krzakach. Policjantom tłumaczył, że on tylko „zabezpieczył pojazd przed kradzieżą” – relacjonuje aspirant sztabowy Edyta Krystkowiak z hrubieszowskiej Policji.

Wkrótce 20-latek stanie przed sądem i odpowie za kradzież, za co kodeks karny przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.

3 komentarze

  1. Dziadek ze Slamsowa

    Wkrótce 20-latek stanie przed sądem i odpowie za kradzież… a nie za krótkotrwałe użycie (jak w przypadku kradzieży samochodu) ?

  2. Teraz są go ”zabezpieczy” przed społeczeństwem..

  3. Za krótkotrwałe i kradzież jest ta sama kara.

Dodaj komentarz

Z kraju

Sport