Środa, 24 kwietnia 202424/04/2024
690 680 960
690 680 960

Burmistrz Poniatowej: „Śmierć poniosły trzy mieszkanki Poniatowej. Wspaniałe kobiety całym sercem zaangażowane w życie społeczne i kulturalne”

Wczoraj na drodze wojewódzkiej nr 747 doszło do tragicznego w skutkach wypadku, w wyniku którego śmierć poniosły trzy kobiety. Burmistrz Poniatowej poinformował, że były to mieszkanki Poniatowej, członkinie Poniatowskiego Klubu Seniora, a także aktorki amatorskiego teatru „Fajna ferajna”.

Do tragicznego wypadku doszło wczoraj po godzinie 14.00 w miejscowości Chodel w powiecie opolskim, na drodze wojewódzkiej nr 747 łączącej Lublin z Opolem Lubelskim.

– Jak wynika ze wstępnych ustaleń policjantów, kierujący oplem astrą 77-latek wyjechał z drogi podporządkowanej i wymusił pierwszeństwo na kierującym BMW. W wyniku wypadku 3 pasażerki z opla, siedzące na tylnej kanapie, poniosły śmierć na miejscu. Kierujący oplem trafił do szpitala. 23-latek kierujący BMW był trzeźwy – relacjonował wczoraj zdarzenie nadkomisarz Andrzej Fijołek rzecznik prasowy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Lublinie.

W nocy na profilu społecznościowym na Facebooku burmistrza Poniatowej Pawła Karczmarczyka pojawił się wpis z kondolencjami oraz informacjami, że tragicznie zmarłe kobiety były zaangażowane w działalność Poniatowskiego Klubu Seniora oraz miejscowego amatorskiego teatru „Fajna ferajna”.

– Szanowni Państwo, dzisiaj po południu otrzymaliśmy informację o tragicznym w skutkach wypadku, w którym śmierć poniosły trzy mieszkanki Poniatowej. Wspaniałe kobiety całym sercem zaangażowane w życie społeczne i kulturalne naszego miasta. Mające pasję, energię do działania. Członkinie Poniatowskiego Klubu Seniora, wspaniałe aktorki teatru „Fajna ferajna”, działające także w naszych lokalnych zespołach wokalnych. Nie ma słów by wyrazić ból i wypełnić pustkę po tak ogromnej starcie. Łącze się w bólu z rodzinami i składam najszczersze kondolencje. Spoczywajcie w pokoju – napisał burmistrz Poniatowej Paweł Karczmarczyk.

Obecnie pod nadzorem prokuratora trwają czynności zmierzające do ustalenia szczegółowych okoliczności tego tragicznego wypadku. Droga wojewódzka nr 747 w miejscu zdarzenia była zablokowana przez wiele godzin, ruch odbywał się przez Chodel.

(fot. PSP Opole Lubelskie\Policja Opole Lubelskie\nadesłane Magdalena\nadesłane)

36 komentarzy

 1. Wspaniałe kobiety całym sercem zaangażowane w życie społeczne i kulturalne” Jakby nie były całym sercem zaangażowane w życie społeczne i kulturalne to by nie były już wspaniałe?

 2. Co tu dyskutować, sprawcą zdarzenia jest kierowca Opla i po co tu dyskutować

  • Pewnie, najlepiej pójść głowę ukręcić dziadkowi bo wymusił pierwszeństwo. Trochę mniej hamstwa i jadu ludzie. Każdy kto jechał tą drogą wie jak wygląda i przy przepisowych prędkościach nie doszło by do śmierci tylu osób.

 3. Najważniejsze że 23 latek był trzeżwy ,jakby nie był ,to pewnie była by jego wina ,a nie wymuszajacego 77 letniego seniora

 4. Bolesław się wałęsa

  Jutro tusk ma zwołać konferencje transmitowaną prawie na żywo na tefałen, że pisowskie drogi zabijają obywateli. I podobno ma na to twarde dowody ,jak i na niewinność pana tik taka

 5. Grunt, że dziadek przeżył. Ciekawe czy ktoś będzie miał chęć się z nim przejechać.

 6. Infrstruktura do poprawy w tym miejscu , szkolenia kierowców z przewidywania zdarzen, większe kary, za łamanie przepisów, rekwirowanie pojazdów i złomowanie za przekraczanie prędkości. Dla posiadaczy, dużych lub nowych lub mocnych aut bardzo dotkliwe kary w zależności od klasy auta lub jego mocy , kary zaczynające się od 30 tys zł. Większa dostępność nowych, bezpieczniejszych aut dla mniej zamożnych. Cokolwiek, żeby ginęło mniej osób na drogach.
  Jak dla mnie to może tam być ograniczenie do 10 km/h, ważne żeby nikt więcej w tym miejscu nie zginął

Dodaj komentarz

Z kraju