Poniedziałek, 17 lutego 202517/02/2025
690 680 960
690 680 960

Bunt osadzonych, pożar w sali lekcyjnej i zakłócenie porządku. Ćwiczenia w Zakładzie Karnym we Włodawie (zdjęcia)

Przed świętami w Zakładzie Karnym we Włodawie przeprowadzono pozorowane ćwiczenia specjalistyczne, które miały na celu sprawdzenie i weryfikację procedur postępowania w sytuacjach zagrożenia bezpieczeństwa jednostki. W ćwiczeniach uczestniczyli funkcjonariusze Służby Więziennej, Policji oraz Straży Pożarnej, którzy wspólnie neutralizowali zagrożenia, testując swoje umiejętności i zdolność do współpracy w sytuacjach kryzysowych.

Scenariusz ćwiczeń obejmował kilka zagrożeń, które wymagały skoordynowanych działań. Rozpoczęły się one od buntu osadzonych na jednym z pól spacerowych przylegających do budynku zakwaterowania skazanych. Po nieudanych negocjacjach z agresywnymi osadzonymi, funkcjonariusze Służby Więziennej musieli użyć środków przymusu bezpośredniego, aby opanować sytuację i przeprowadzić kontrolę pod kątem niebezpiecznych przedmiotów.

Kolejnym incydentem było zakłócenie porządku publicznego przy murze zakładu karnego. Osoby trzecie, wykrzykując wulgarne hasła i odpalając petardy, stwarzały dodatkowe zagrożenie. Funkcjonariusze Służby Więziennej, w porozumieniu z Policją, szybko opanowali sytuację i przywrócili porządek.

Równocześnie, w jednej z sal lekcyjnych Centrum Kształcenia Ustawicznego wybuchł pożar, który osadzeni wzniecili celowo. Straż Pożarna skutecznie ugasiła ogień, a funkcjonariusze Służby Więziennej, przy wsparciu służb mundurowych, obezwładnili osadzonego, który zabarykadował się w sali lekcyjnej, stwarzając kolejne zagrożenie.

Sprawne i szybkie reakcje służb mundurowych pozwoliły na całkowite zlikwidowanie zagrożeń. Policja, która przybyła na miejsce po wezwaniu dowódcy zmiany, zatrzymała czterech mężczyzn zakłócających porządek publiczny, którzy zostali przekazani do dalszych czynności służbowych.

Głównym celem ćwiczeń było doskonalenie procedur postępowania w sytuacjach kryzysowych, a także rozwijanie umiejętności funkcjonariuszy w zakresie odpowiednich reakcji i zachowań. Sprawdzono również system informowania i alarmowania oraz współpracę służb mundurowych w obliczu zagrożeń.

Bunt osadzonych, pożar w sali lekcyjnej i zakłócenie porządku. Ćwiczenia w Zakładzie Karnym we Włodawie (zdjęcia)

fot. ZK Włodawa

Bunt osadzonych, pożar w sali lekcyjnej i zakłócenie porządku. Ćwiczenia w Zakładzie Karnym we Włodawie (zdjęcia)

fot. ZK Włodawa

Bunt osadzonych, pożar w sali lekcyjnej i zakłócenie porządku. Ćwiczenia w Zakładzie Karnym we Włodawie (zdjęcia)

fot. ZK Włodawa

10 komentarzy

  1. Ocena: 2

    Po co się tak bawić jak w piaskownicy co to znaczy bunt więźniów? Rozstrzelać i już po buncie

  2. Co te frajery szaleją tam.

  3. Winny tusk

  4. jedyni proszeni goście wielbią „stefana” a oni szukają ćwiczeń ze „związanymi”

  5. Dlaczego 112 nie podajecie, że Duda nie podpisal zmian o ktore prosili sportowcy? Dlaczego tak brini starch urzędników w związkach sportowych. ? Dlatego, żeby przedseawiele sportowców nie wiedzieli o przekrętach, targach politycznych w związkach sportowych? Dlaczego ten człowiek robi tyle zła naszemu krajowi? Łamał wielokrotnie konstytucję, którą miał bronić! Dlaczego chronił partyjnych przestępców wielokrotnie skazanych? Nue ma w tym racji seany, honoru i godności!

  6. Do czego się ten (nie)rząd tak przygotowuje? Wciąż ćwiczenia policji, służb, wojska… Czy ruskie serwery już gotowe do liczenia głosów w majowych wyborach?

  7. Twoi_Starzy_Slonce_praży
    Ocena: -1

    Tutaj komentować bardzo głupi ludzie

  8. Ćwiczą na wypadek osadzenia tam PiS-owców?

  9. Ocena: -2

    Ćwiczą przywitanie jarka

Dodaj komentarz

Z kraju

Biznes i handel

Polityka i społeczeństwo

Zdrowie i styl życia

Nauka i technologia