Niedziela, 16 czerwca 202416/06/2024
690 680 960
690 680 960

Brak przydatności wody do spożycia z wodociągu zbiorowego zaopatrzenia Serock

Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Lublinie wydała komunikat związany z jakością wody w wodociągu zbiorowego zaopatrzenia Serock w gm. Firlej.

W związku z komunikatem dotyczącym jakości wody Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Lubartowie wydał w dniu 14.09.2021 r. decyzję, w której stwierdził brak przydatności wody do spożycia przez ludzi z wodociągu zbiorowego zaopatrzenia Serock.

W toku kontroli przeprowadzonej przez PPIS w Lubartowie stwierdzono, że ujęcie wodociągu w Serocku zostało wyłączone z eksploatacji przez zarządcę, natomiast odbiorcy wody z tego wodociągu zostali przełączeni do wodociągu zbiorowego zaopatrzenia w Firleju.

Sieć rozdzielcza wodociągu zbiorowego zaopatrzenia w wodę Serock zaopatruje w wodę ok. 3718 mieszkańców następujących miejscowości: Serock, Bykowszczyzna, Kunów, Łukówiec, Nowy Antonin, Pożarów, Przypisówka, Stary Antonin, Sułoszyn, Wola Skromowska, Wólka Rozwadowska, Zagrody Łukowieckie, Trójnia (gm. Lubartów).

(fot. pixabay.com)

Autor: redakcja

4 komentarze

  1. byłem widziałem

    Pewnie znowu bakterie ecoli pochodzenia fekalnego .Ciekawe skąd się wzięły…niech zgadnę ,nieszczelne szamba i to „rzadkie odstane ” z szamba wylewane na pola jako „nawóz „.

  2. Janów lubelski, Opole lubelskie, Świdnik, co kilka dni nowe skażone ujęcie wody. G….wnem czyli bakteriami coli. Czy to niejest dziwne. Służba jakiegos obcego mocarstwa sobie u nas ćwiczy i się śmieje!

  3. Co roku ten sam problem A dlatego że okoliczne pola w okoł ujęcia polewane są pofermentem z biogazowni można było spodziewać się tego bo wylewaja to na potęgę

  4. Co się dziwić, woda plus ścieki jest droga, ludzie oszczędzają, nie myją się, mało pobierają, stoi w rurach, i bakterie się mnożą