Niedziela, 03 marca 202403/03/2024
690 680 960
690 680 960

Blinów Drugi: Jechał rowerkiem, zderzył się z autem. 4-latek trafił do szpitala

We wtorek w miejscowości Blinów Drugi doszło do groźnego zdarzenia drogowego z udziałem 4-latka. Chłopczyk jadąc na rowerku uderzył w bok auta osobowego.

Do zdarzenia doszło wczoraj w miejscowości Blinów Drugi w gminie Szastarka w powiecie kraśnickim. Około godziny 16, 4-latek jadący rowerem lokalną drogą, nagle zjechał jednośladem na prawą stronę jezdni z zamiarem wjechania na podwórko. Dziecko nie zauważyło jednak jadącego pojazdu marki Renault.

– Jak ustalili kraśniccy policjanci, opiekunka 4-latka w momencie niebezpiecznego manewru znajdowała się ok. 2 metry za jadącym chłopcem. Tylko szybka reakcja kierowcy renaulta zapobiegła tragedii. Mężczyzna widząc malca przejeżdżającego przez jezdnię zaczął hamować i zjechał na pobocze drogi aby uniknąć zderzenia – opisuje zdarzenie st.asp. Janusz Majewski z kraśnickiej Policji.

Dziecko uderzyło w bok pojazdu i przewróciło się na poboczu drogi. Na miejscu interweniowało pogotowie ratunkowe i policja. 4-latek trafił do szpitala, jednak nie odniósł poważnych obrażeń.

Trwa ustalanie dokładnych okoliczności zdarzenia.

2016-06-29 15:25:52
(fot. Policja Kraśnik)

11 komentarzy

 1. Dlatego tak tak młoda osoba powinna być cały czas pod dokładną opieką rodzica. Nie dopuszczalne jest, aby też jeździło po jakichkolwiek drogach, po których poruszają się samochody.

 2. Głupota dorosłych nie ma graniczną się siłą pozbyć dzieciaków czy jak.. bo ja nie rozumiem

 3. Przytomny kierowca tylko tacy powinni mieć prawko .. ???

 4. Młody pedaliasta już wymusza aż strach pomyśleć co będzie wywijał jak dorośnie.

 5. Wczoraj w Prawiednikach, na oko 3 latek, boso biegł środkiem ulicy dobrze, że było to na prostym odcinku drogi i kierowcy się zatrzymali, bo była by tragedia. Ujechalem z 500 metrów patrzę biegnie mamusia, pewnie z działki uciekł, furtkę sobie otworzył hehe

  • Eutanazja Michałowa

   To się nazywa „urwać się z łańcucha”, panie Ciepły – w tym przypadku z łańcucha mamusi.

 6. Tu też wina kierowcy? Spotkałem takiego tatusia na rowerze,który z 5-latkiem na rowerku jechał pod prąd środkiem ul. Pana Tadeusza. Po kulturalnej rozmowie z nim stwierdzam, że nawet lobotomia mu nie pomoże.

 7. Rodzice powinni ponieść konsekwencje, nie dopełnili swoich obowiązków

 8. Pozbawić praw opiekuńczych i zaprzestać wypłaty 500 plus

Z kraju

Polityka i społeczeństwo