690 680 960

Biłgoraj: Zderzenie trzech aut i autobusu. Służby ratunkowe sprawdzały umiejętności

Dzisiaj w Biłgoraju przeprowadzono pozorowany poważny w skutkach wypadek drogowy. Celem było sprawdzenie koordynacji służb ratunkowych.

Zderzenie czterech aut: autobusu i trzech samochodów osobowych – z taką sytuacją musiały sobie poradzić służby mundurowe i medyczne. Wozy strażackie, karetki i szpital polowy – to wszystko pojawiło się na ul. Polnej w Biłgoraju, w poniedziałkowe popołudnie. Ale spokojnie…. to tylko ćwiczenia. Regularnie służby mundurowe: policja i straż pożarna ale także służby medyczne biorą udział w ćwiczeniach zgrywających.

W tym roku odbyły się one w poniedziałek 30 czerwca. Tym razem trzeba było poradzić sobie z bardzo poważnym wypadkiem, do jakiego doszło w Biłgoraju na ul. Polnej. W wypadku brały udział cztery pojazdy: trzy samochody osobowe, z których jeden dachował oraz autobus. Konieczne było zabezpieczenie miejsca zdarzenia, udzielenie pomocy wielu poszkodowanym, ale także ugaszenie pożaru.

Jak poinformował Krzysztof Michoński, komendant Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Biłgoraju ćwiczenia miały charakter nagły. Chodziło przede wszystkim o sprawdzenie jakości współpracy służb mundurowych i medycznych, po to by były one w stanie jeszcze skuteczniej pomagać w tego typu sytuacjach. Podczas poniedziałkowej akcji sprawdzano także czas reakcji straży pożarnej i policji.


(fot. lublin112)
2014-06-30 20:30:47

Komentarze wyłączone

Kursy walut

  • USD 4.3354zł 0.21%
  • GBP 5.369zł 0.8%
  • EUR 4.7239zł 0.34%
  • CHF 4.7142zł 0.58%

Polub nas