Wtorek, 23 kwietnia 202423/04/2024
690 680 960
690 680 960

Bił konkubinę, rzucił kijem w twarz i groził pozbawieniem życia. Kobieta trafiła do szpitala

Sąd Rejonowy w Rykach orzekł, że najbliższe dwa miesiące 60-letni mieszkaniec Dęblina spędzi w tymczasowym areszcie. Mężczyzna dopuszczał się fizycznego i psychicznego znęcania się nad swoją konkubiną. Obrażał ją, zadawał ciosy, rzucał przedmiotami i groził pozbawieniem życia.

W minioną niedzielę policjanci zostali wezwanie na interwencję w Dęblinie, gdzie kobieta zgłosiła przypadki fizycznego i psychicznego znęcania się jej partnera nad jej matką. Dodatkowo, zgodnie z jej zgłoszeniem, w weekend mężczyzna rzucił kijem w kobietę, co spowodowało u niej obrażenia twarzy.

Poszkodowana została przewieziona do szpitala, na szczęście jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Sprawą zajęli się policjanci, którzy ustalili, że 60-latek z Dęblina od pewnego czasu używał wobec kobiety wulgarnych słów, gróźb pozbawienia życia oraz dopuszczał się fizycznych ataków na konkubinę. 57-latka nie zgłaszała tych incydentów, ponieważ, jak wyjaśniła, na co dzień potrzebowała pomocy swojego konkubenta.

Mężczyzna został zatrzymany i umieszczony w policyjnym areszcie. Usłyszał zarzuty dotyczącego fizycznego i psychicznego znęcania się nad konkubiną, grożenia pozbawieniem życia oraz uszkodzenia ciała. Po analizie materiałów śledczych, sąd zgodził się z wnioskiem policji i prokuratury, orzekając tymczasowe aresztowanie podejrzanego na najbliższe 2 miesiące.

Zgodnie z obowiązującym kodeksem karnym, znęcanie się nad bliską osobą stanowi przestępstwo, za które grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat. Ze względu na przeszłe wyroki, 60-latek będzie odpowiadał za swoje czyny jako recydywista, co może skutkować zwiększeniem kary o połowę.

(fot. Policja Ryki)

2 komentarze

  1. Cichobiorek cichodajek

    Używał wobec kobiety wulgarnych słów, gróźb pozbawienia życia oraz dopuszczał się fizycznych ataków na konkubinę – to jak on się przy niej kładł spać ?

  2. Łobuz kocha najbardziej! I bije też najbardziej.

Dodaj komentarz

Z kraju