690 680 960

„Bezpieczny weekend” na drogach Lubelszczyzny

W piątkowe popołudnie funkcjonariusze ruchu drogowego z całego województwa lubelskiego rozpoczęli akcję „Bezpieczny weekend”.

Policjanci szczególną uwagę zwrócą na trzeźwość kierujących oraz będą kontrolować prędkość poruszających się pojazdów, ich stan techniczny a także czy kierowcy i pasażerowie mają zapięte pasy, a dzieci przewożone są w fotelikach.

W związku z tym drogi patroluje zwiększona ilość partoli policjantów ruchu drogowego. Korzystać będą zarówno z wszystkich dostępnych oznakowanych jak i z nieoznakowanych pojazdów, aby zapewnić jak największe bezpieczeństwo podróżujących w świąteczny weekend. Jak zapewniają funkcjonariusze – nie będzie żadnej taryfy ulgowej, a kierowcy za popełnione wykroczenia będą karani z całą surowością.

Pod szczególnym nadzorem będą drogi o największym natężeniu ruchu oraz miejsca szczególnie niebezpieczne oraz te gdzie często dochodzi do wypadków. Akcja zakończy się w poniedziałek w nocy, choć jak udało nam się ustalić, we wtorek w godzinach rannych kierowcy zarówno w Lublinie, jak i w innych miastach regionu powinni się spodziewać kontroli trzeźwości w ramach „Trzeźwego Poranka”.

Przypominamy również o obowiązującym przez okres świąteczny ograniczeniach dotyczących samochodów ciężarowych i zespołów pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 12 ton 29 marca roku zakaz ich poruszania się obowiązuje w godzinach 18-22, 31 marca i 1 kwietnia – w godzinach 8-22. Zakaz ten nie dotyczy autobusów.

Komentarze wyłączone

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Ireneusz Krosny „Mowa ciała” w amfiteatrze na Poczekajce
Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
Rekrutacja do drużyny futbolu australijskiego
Światowy Dzień Zwierząt – Dzień Otwarty Schroniska
Seniorze! Jak nie dać się jesiennej chandrze, nie nudzić się w domu, a przy okazji zaoszczędzić? Wszystkiego dowiesz się w Galerii Olimp!