690 680 960

Bez gwiazd estrady a sceny w czterech miejscach. Takiego miejskiego Sylwestra w Lublinie jeszcze nie było

W tym roku miejskiego Sylwestra zorganizuje lubelskie Centrum Kultury. Będzie się on znacznie różnić od poprzednich tego typu imprez odbywających się w Lublinie.

We wtorek przedstawiono szczegóły miejskiego Sylwestra, który corocznie odbywa się w Lublinie. Organizatorzy w tym roku postanowili odejść od tradycyjnej formuły zabawy, na rzecz tańca, który ma być motywem przewodnim imprezy, odbywającej się w czterech różnych miejscach miasta. Centrum Kultury przygotowało propozycję skierowaną do szerokiego grona odbiorców, akcentując różnorodność w muzyce i tańcu tak, aby każdy znalazł coś dla siebie. Zaś głównym przesłaniem tegorocznego Sylwestra ma być przekonanie, że wszyscy mogą tańczyć, niezależnie od wieku czy posiadanych umiejętności.

W czterech miejscach miasta zostaną ustawione sceny, gdzie będą królowały inne klimaty muzyczne. – Na czterech scenach tematycznych ulokowanych w przestrzeni miasta uczestnicy powitają Nowy Rok w klimatach kubańskiej salsy, retro dancingu, hip-hopu i reggae. Nie zabraknie także propozycji dla miłośników bardziej alternatywnych brzmień – elektroniki, idm, breakbeat, drum and bass’u, jazzu, post rocka. Wśród zaproszonych wykonawców znalazły się m.in. kultowe w Lublinie Czarne Lwy z Przedmieścia i pochodzący z Francji Umlaut Big Band, a ponadto Marika i Chonabibe. Na największej scenie, na której panować będą klimaty gorącej muzyki kubańskiej wystąpią m.in. polsko-kubański Rei Ceballo i Calle Sol oraz polska grupa perkusyjna Ritmodelia – wyjaśniają organizatorzy.

Na scenie na Placu Litewskim mieszkańcy będą się bawić przy muzyce kubańskiej, w muszli koncertowej w Ogrodzie Saskim przy reggae i hip-hopie. Z kolei w wirydarzu Centrum Kultury królowała będzie muzyka retro a podziemiach Centrum Kultury muzyka alternatywna. Z kolei już od początku grudnia, tancerze Lubelskiego Teatru Tańca, będą udzielać bezpłatnych lekcji tańca wszystkim chętnym, którzy podczas zabawy Sylwestrowej będą chcieli zaprezentować swoje umiejętności podczas wielkiego tanecznego finału.

Czy Lublinianom spodoba się tego typu zabawa? Okaże się już za pięć tygodni.

Żeby zapoznać się ze szczegółowym programem imprezy kliknij [TUTAJ]

(fot. UM Lublin)
2014-11-25 20:53:20

3 komentarze

  1. idm czy edm?

  2. mdm:), hahahaha

  3. zieja ale pacha lublin to gorzej niz wiocha tu psy dupa szczekaja zieja z lublin ku.mac !!!!!!!!

Kursy walut

  • USD 4.5111zł 0.02%
  • GBP 5.4497zł -0.08%
  • EUR 4.6884zł -0.23%
  • CHF 4.7729zł -0.17%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Walka o drugie z rzędu zwycięstwo na własnym parkiecie, konkurs „Rzuty za buty” i bezpłatny popcorn, czyli kolejny mecz koszykarskiej Lublinianki już w niedzielę
Zbiórka na rzecz psychiatrii dziecięcej
Zbiórka darów dla potrzebujących w Ukrainie
CITY TRAIL nad Zalewem Zemborzyckim po raz drugi
FILM „SUPERHEROES”. Wolontariuszom oraz osobom zaangażowanym w pomoc Ukrainie…