Sobota, 20 kwietnia 202420/04/2024
690 680 960
690 680 960

Będzie żółto i fioletowo. Kilkanaście tysięcy bratków posadzą przy lubelskich ulicach

W piątek na terenie Lublina ruszyło sadzenie bratków. Łącznie przygotowano 14,5 tys. tych kwiatów, głównie w kolorach żółtym i fioletowym.

Lubelski ratusz zapowiada, że tradycyjnie już od wiosny do późnej jesieni, w Lublinie będzie pełno kwiatów. Na początek ruszyły nasadzenia roślin najbardziej kojarzonych z wiosną, w tym przypadku są to bratki. Łącznie w mieście ma się pojawić 14,5 tys. tych kwiatów, głównie w kolorach żółtym i fioletowym.

Jak wyjaśnia Miejski Architekt Zieleni Hanna Pawlikowska, trudno sobie wyobrazić Lublin bez kwiatów, które są najbardziej efektowną i do tego zupełnie naturalną dekoracją przestrzeni miejskiej. Do ukwiecenia miasta wykorzystane zostaną do tego różne kompozycje i aranżacje roślin jednorocznych z trawami ozdobnymi oraz roślinami zielonymi.

Sadzenie bratków rozpoczęło się w piątek i potrwa przez cały przyszły tydzień. Na początek kwiaty pojawiły się w konstrukcjach kwietnikowych na placu Łokietka, a w kolejnych dniach będą sadzone na rabatach w Ogrodzie Saskim, Placu Litewskim, na skwerach przy ul. Betonowej oraz skwerze wzdłuż Drogi Męczenników Majdanka. W maju zostaną one zastąpione petuniami i wilcami, jesienią zaś wrzosami, chryzantemami i kapustami ozdobnymi.

(fot. UM Lublin)

10 komentarzy

 1. Czy nie lepiej gdyby takie miejsca w parkingi zamieniać? Byłoby gdzie zaparkować. Dzięki samochodem stojących na takich placach to miejsce tętniłoby życiem. Ale co Wy tam możecie wiedzieć? Jak wyglądają centra współczesnych miast.

 2. łysy inspirator oprócz chęci do betonowania ma również wstręt do miejsc parkingowych, zwłaszcza dla osób niepełnosprawnych bo te nie przynoszą dochodu. Najlepszym jest miejsce na u. Królewskiej przy wylocie ul. Koziej. Wybitnie psuło widok z ratuszowych gabinetów

 3. A MOŻE BY TAK KUPIĆ MASECZKI I ROZDAWAĆ LUDZIOM?

 4. Zielony lublin według ratusza… braki i łąki kwietne… drzewa kategorycznie zabronione

 5. A ja się pytam gdzie mieszkania socjalne dla biedniejszych rodzin. Jestem samotną matkom z trujką dzieci i ledwo na czynsz wystarcza. Miasto powinno pomagać a nie sadzić jakieś badyle

  • Myśliciel czy tam Myśliwy...

   tysz tak uwaszam, ale jak bombelki oddajesz do pszczekola to masz czas pujść do pracy.

  • Trzeba było tyle nie robić, a teraz nie płakać tylko do roboty!

  • Uważaj, uważaj, bo Twoje prześmiewanie może skończyć się trójką i wysokimi alimentami. Jeśli jesteś kobietą, to żadna przeszkoda.

Z kraju