Będzie sygnalizacja świetlna na obwodnicy Radzynia Podlaskiego

Już wkrótce pojawi się sygnalizacja świetlna na obwodnicy Radzynia Podlaskiego. Światła staną na skrzyżowaniu dwóch dróg krajowych.

Sygnalizacja zostanie zamontowana na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 19 z drogą krajową nr 63 i ulicą Warszawską. Jest to miejsce, w którym w ostatnich latach doszło do licznych wypadków i kolizji. Wyjazd z ul. Warszawskiej w kierunku Łukowa i skręt w stronę Kocka powoduje, że kierowcy wzajemnie zasłaniają sobie widoczność.

Przedmiotem zamówienia Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Lublinie jest: zaprojektowanie i wykonanie sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 19 z drogą krajową nr 63 i powiatową nr 1263L w km 241+788 w m. Radzyń Podlaski wraz z korektą wlotu skrzyżowania.

Opis miejsca przebudowy:
Skrzyżowane drogi krajowej nr 19 z drogą krajową nr 63 i powiatową nr 1263L położone jest w obszarze zabudowanym. Skrzyżowanie jest czterowlotowe skanalizowane z wydzielonymi psami ruchu do skrętu w lewo z drogi nr 19. Szerokość głównych pasów ruchu oraz do skrętu w lewo wynosi 3,5m. W obrębie niniejszego skrzyżowania zlokalizowane są przystanki autobusowe, które powiązane są chodnikiem i przejściami dla pieszych. Przedmiotowy odcinek drogi krajowej nr 19 znajduje się w województwie lubelskim, powiat radzyński, gmina Radzyń Podlaski.

Rodzaj sygnalizacji świetlnej:
Przewiduje się wyposażenie skrzyżowania drogi krajowej nr 19 w km 241+788 w acykliczną sygnalizację świetlną charakteryzującą się zmienną sekwencją faz, w pełni zależną od potrzeb ruchu (sygnalizacja akomodacyjna). Informacje o sytuacji ruchowej powinny być przesyłane bezpośrednio do sterownika ruchu za pomocą układów detekcyjnych, którymi należy objąć wszystkie strumienie ruchu.

W zakresie korekty wlotu skrzyżowania przewiduje się budowę dodatkowego pasa ruchu do skrętu w prawo z drogi krajowej nr 63 w drogę nr 19 poprzez poszerzenie istniejącej drogi nr 63 oraz przebudowę istniejącego chodnika. Ponadto w celu regulacji ruchu planowana jest do budowy wyspa trójkątna.

Termin realizacji ten inwestycji planowany jest na 15.12.2014.

2014-07-18 11:53:24
(fot. ilustracyjne lublin112.pl)

Zobacz również

Komentarze wyłączone

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.9689zł 0.26%
  • GBP 4.9496zł 0.1%
  • EUR 4.471zł 0.03%
  • CHF 4.2027zł 0.02%

  Polub nas

  Darmowe ogłoszenia lokalne

   Materiały wideo

   Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
   Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
   99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
   W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
   W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

   Co? Gdzie? Kiedy?

   Festiwal Pierogów Świata w Lublinie
   Potrzebna krew dla 8-letniego Tomka
   W Wojciechowie znów będzie wielkie kucie. Niebawem ruszają Ogólnopolskie Warsztaty Kowalskie
   Kiermasz Produktów Lokalnych w Kazimierzu Dolnym
   W niedzielę odbędzie się „Festiwal Młody Ziemniak”