Czwartek, 30 maja 202430/05/2024
690 680 960
690 680 960

Będzie mniej lotów z lubelskiego lotniska do Londynu-Luton

Węgierski przewoźnik w sezonie zimowym 2019/2020 ograniczy częstotliwość lotów z lubelskiego lotniska do Londyn-Luton. Jednocześnie zapowiada więcej połączeń w okresie świąteczno – noworocznym.

Linie Lotnicze Wizz Air ogłosiły cięcia na trasach z lotniska Londyn-Luton. Zmiany mają zostać wprowadzone wraz z wejściem w życie zimowego rozkładu lotów. Dotyczą one pięciu polskich lotnisk: Wrocławia, Gdańska, Katowic, Krakowa i Lublina a także kilku europejskich portów lotniczych m.in. Bergen, Bratysławy, Koszyc, Lwowa, Oslo, Popradu, Pragi czy też Stavanger.

W większości przypadków z rozkładu zniknie jeden rejs w tygodniu. Po dwa loty mniej będą wykonywane do Wrocławia i Krakowa zaś po trzy mniej do Gdańska i Katowic. Obecnie z lotniska w Świdniku do Londyn-Luton odbywa się pięć rejsów a od 29 października samolot będzie latał tylko w poniedziałki, środy, piątki i niedziele. Na chwilę obecną nie wiadomo, czy po sezonie zimowym częstotliwość litów wróci do stanu obecnego.

Jednocześnie przedstawiciele Wizz Air zapewniają, że w okresie grudzień/styczeń b.roku z Portu Lotniczego Lublin będzie wykonywanych więcej lotów. Ma to związek z większym zainteresowaniem pasażerów lotami w czasie świąteczno – noworocznym.

(fot. Krzysztof Wiśniewski/archiwum)

4 komentarze

 1. trzeba rozbudować lotnisko! a może w ogóle zlikwidować połączenia, wtedy rząd sypnie kasą jak na port w radomiu?

  • radna bezradna ale śmieszna

   Co na dumnie wypinający wątłe piersi w przekonaniu że on jest ojcem portu (a co na to matka dziecka, no i listonosz).
   Jeżeli zarząd i rada nadzorcza nie radzi sobie z zarządzaniem to proponuję wpuścić tam straganowy handel to poprawi się rentowność portu.

 2. w radomiu jest suski , a tu kogo masz z prominentnych polityków pis -plewy

 3. wiadomo już że w bieżącym roku ten nasz „airport” obsłuży mniej pasażerów niż rok temu , sporo ludzi wróciło z powrotem do kraju i będzie już tylko gorzej