Będą wyburzać część budynków szpitala. Ulica w centrum Lublina zostanie wyłączona z ruchu

W przyszłym tygodniu, od środy do soboty, zamknięta zostanie ul. Staszica w Lublinie. To związku z zaplanowanym przez Budimex wyburzaniem starego budynku szpitala.

Trwają prace związane z przebudową Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego nr 1 przy ul. Staszica w Lublinie. Na przyszły tydzień wykonawca zaplanował wyburzanie części starych budynków placówki. Pierwsze obiekty, zlokalizowane na placu od strony al. Solidarności, w miejscu dotychczasowego parkingu, zostały zrównane z ziemią jeszcze w ubiegłym roku. Teraz przyszedł czas na te, od strony ul. Staszica.

Ze względów bezpieczeństwa, całkowicie wyłączony z ruchu zostanie odcinek ul. Staszica w pobliżu szpitala. Znaki zakazujące wjazdu zostaną ustawione w środę 19 lutego o godz. 16. Kierowcy będą musieli korzystać z objazdów do soboty 22 lutego do godz. 23. Piesi mają mieć możliwość przejścia chodnikiem naprzeciwko szpitala, po drugiej stronie ulicy.

W ramach prowadzonej inwestycji powstanie nowy zespół budynków szpitala. Najważniejszy z nich, budynek o powierzchni użytkowej ponad 15 tys. mkw., na ośmiu kondygnacjach będzie posiadał szpitalne oddziały. W dolnej części znajdzie się osiem sal operacyjnych, Szpitalny Oddział Ratunkowy a także Oddział Intensywnej Terapii. Na dachu powstanie lądowisko dla śmigłowców Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Prace budowlane, których głównym wykonawcą jest firma Budimex, mają zostać ukończone do końca 2020 roku. Jednak planuje się, że pierwsi pacjenci zostaną przyjęci dopiero pod koniec 2022 roku. Tyle czasu zajmie bowiem wykańczanie budynku z zewnątrz i wewnątrz oraz wyposażanie poszczególnych pomieszczeń.

(fot. SPSK1)

14 komentarzy

 1. Znakomita lokalizacja, świetny dojazd, strzał w dziesiątkę. BRAWO.

 2. to przeciez miasto inspiracji kierowane przez wybitnego organizatora, zwłaszcza asburdów

  • Nie podoba się to Hamburg leży blisko. Poza tym jak ktoś ma jarka zamiast mózgu to nawet nie wie kto odpowiada za chociażby ten szpital.

  • Racja, bo inaczej pomnik Lecha by tam stał..

 3. Ciekawie kto będzie pracował. Polityka Pana Dyrektora i Pani Naczelnej nie jest przychylna pielęgniarkom. Często, a nawet bardzo często to brak szacunku dla tej grupy zawodowej, szczególnie to okazuje Pani Naczelna.

  • Tak samo jak do nauczycieli, niepełnosprawnych, rolników i wielu innych grup społecznych.

 4. „Terapii”

 5. Kur…icy można dostać z tymi wyskakującymi na pół strony reklamami. Ogarnij się to bo nie da się czytać tego waszego portalu powoli.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.724zł 0.26%
  • GBP 4.9009zł 0.71%
  • EUR 4.4101zł 0.28%
  • CHF 4.0996zł 0.46%

  Polub nas

  Darmowe ogłoszenia lokalne

   Materiały wideo

   Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
   Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
   99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
   W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
   W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

   Co? Gdzie? Kiedy?

   Festiwal Baniek Mydlanych w Łukowie
   Kino CSK: W piątek będzie można obejrzeć „Babyteeth”
   Kino na dachu CSK. Będzie można obejrzeć film „Szczęki”
   Meeting Of Styles, Lublin Poland 2020
   Największe w Europie dmuchane tory przeszkód pojawią się w puławskiej Marinie