Będą pikietować przeciwko występowi chóru. „-To szerzenie komunizmu”

Jutro w Lublinie odbędzie się pikieta przeciwko koncertowi Chóru Armii Alexandra Pustovalova. Organizatorzy uważają, że w obecnej sytuacji na Krymie, taki występ jest nie do przyjęcia.

W piątek w Lublinie odbędzie się antysowiecki protest Solidarnej Polski związany z koncertem Chóru Armii Alexandra Pustovalova. Organizatorzy protestu wyjaśniają, że w obecnej sytuacji, w związku z aneksją Krymu przez Rosję, taki koncert jest nie na miejscu. – Ponadto nietrafiony jest sam termin koncertu. Otóż dnia 3 kwietnia 1940 r. z obozu w Kozielsku sowieci wyprawili pierwszy transport polskich oficerów na miejsce kaźni w Katyniu, gdzie przez kolejne dni byli masowo mordowani. Czy w tych dniach Polacy, zamiast słuchać czerwonoarmijnych pieśni, nie powinni raczej poddać się refleksji nad losem swych przodków, ofiar systemu, do którego nawiązuje Chór Pustovalova? –wyjaśniają organizatorzy.

Jest to już kolejny z protestów przeciwko koncertowi tego chóru. Wcześniej swoje oburzenie wystosował Okręg Lubelskiego Związku Żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych oraz Ruch Narodowy. Utworzono także na jednym z portali społecznościowych profil pod nazwą „Nie chcemy chóru Armii Czerwonej w Lublinie”. -Uważamy za wysoce niestosowne aby w państwie tak dotkniętym terrorem komunistycznym jak Polska występowały grupy muzyczne w sposób jawny nawiązujące do imperialnej potęgi totalitarnego Związku Sowieckiego- piszą organizatorzy.

Tymczasem organizatorzy koncertu tłumaczą, że od wielu lat chór występuje w całym kraju jak i na świecie i nigdy nikomu to nie przeszkadzało. Jednocześnie zapewnia, że koncert się odbędzie bez względu na protesty.

Chór Aleksandra Pustovalova liczy ok. 60 artystów: śpiewaków, muzyków i solistów. Powstał po rozpadzie ZSRR, kiedy to Alexander PUSTOVALOV chcąc kontynuować stworzoną przez siebie artystyczną drogę chóru Armii Czerwonej, zaangażował najlepsze głosy z wielu miast byłego ZSRR, między innymi z Moskwy, Sankt Petersburga, Kijowa, Charkowa i Odessy, powołał do życia chór sygnowany własnym nazwiskiem, Chór Alexandra PUSTOVALOVA. Ideą chóru jest ochrona przed zapomnieniem najpiękniejszych pieśni wojskowych, ludowych i popularnych. Artyści występują w kostiumach będących wierną kopią historycznych mundurów Armii Czerwonej.

(fot. materiały prasowe)
2014-04-02 21:24:18

Zobacz również

5 komentarzy

 1. niech zaprotestują, na to jak wygląda nasze Państwo, na pkb, na dług publiczny, na pensje pasożytów w rządzie, a nie na chór, zdolni panowie, śpiewają fantastycznie, a te pustaki już nie mają na co narzekać,,,

 2. Banda nawiedzonych kretynów chce wystąpić zamiast chóru.Paradne.

 3. A *uj z nimi bydło trzeba wypuścić co by se posalało;-)

 4. Ale to nie jest Chór Alexandrowa tylko Chór Alexandra Pustovalova a wykonawcy są z Ukrainy – więc o co ten cały hałas. To że występują w takich kostiumach ma nawiązać do epoki historycznej a nie o szerzenie ideologii

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7931zł 1.59%
  • GBP 5.2999zł 0.65%
  • EUR 4.5309zł 0.05%
  • CHF 4.1505zł -0.15%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Nad Zalewem Zemborzyckim odbędzie się Zielona Gra Miejska
  Przestrzenie Teatru na scenie Muszli Koncertowej i w Wirydarzu Centrum Kultury
  Małe Inne Brzmienia już za dwa tygodnie
  Jarmark Lubelski zaprasza na starcie serów polskich i włoskich
  Spotkanie pokoleń upamiętniające 77 rocznicę pobytu i walk 27 Wołyńskiej Dywizji Piechoty AK w ramach akcji „Burza” na Lubelszczyźnie