690 680 960

Będą leciały jeden za drugim. Nocą będzie można obserwować widowiskowy przelot satelitów Starlink (wideo)

Dzisiejszej nocy na niebie dostrzec będzie można przeloty satelitów Starlink. Po godzinie 2 ma ich lecieć aż 61. Obiekty będą się poruszały jeden za drugim.

Dzisiaj w nocy obserwować będzie można kolejny przelot satelitów Starlink nad Polską. Baczni obserwatorzy dostrzegą kilka przelotów, jednak dwa z nich będą wyjątkowo widowiskowe. Około godziny 00:41 spodziewać się można przelotu 37 satelitów, zaś około godziny 02:20 aż 61 Starlinków. Obiekty będą się poruszały jeden za drugim.

Starlink to sieć satelitów firmy SpaceX, które są umieszczane na niskiej orbicie okołoziemskiej. Ich zadaniem jest świadczenie usługi dostępu do Internetu. Chodzi głównie o te rejony, gdzie dostęp do sieci naziemnej znacznie utrudniony lub też niemożliwy. Każdy z satelitów waży około 260 kg.

Łącznie aby projekt zaczął funkcjonować, na orbicie musi zostać umieszczonych co najmniej 12 tysięcy Starlinków. Obecnie jest ich już blisko 500. Poniżej nagranie z ich przelotu w kwietniu.

(wideo – nadesłane – Zbigniew,  Youtube- ViralVideoLab)

29 komentarzy

 1. Krzysztof Garstka

  Wronki woj.wielkopolskie godz 23. 30 było widać, pięknie to wyglądało , jakby oświetlony długi pociąg poruszał się na niebie.Cudo

 2. No nie wierzę.. nie widzicie w tym żadnego pozytywu? Gdyby nie te satelity to dzisiaj dalej musieliśmy czytać szare gazety i oglądać Wiadomości w normalnej TV ktore przekazują tylko to co rządy nakazują.. dalej stalibyśmy w kolejkach na poczcie żeby wysyłać listy ..
  Nawet nie mielibyście teraz gdzie szukać swoich spisków i innych paranoi..
  WSZYSTKO TO JEST MOZLIWE DZIĘKI TAKIM GADZETOM .. przecież to kolejny z wielu już postawionych kroków na przód cywilizacji..
  (Oczywiście postęp zawsze wymagał zmian.. i człowiek zawsze potrafił się do owych przystosowywać)

 3. Polecam aplikacje na telefon Heavens Above. Podane są dokładne godziny i kierunki przelotu satelit na żywo. Pierwsza satelitą w tzw Pociągu widocznym na niebie jest Starlink-1320. Wpiszecie w aplikacji ten nr i już wiadomo gdzie i kiedy patrzeć. Oczywiście jeśli nie ma chmur 🙂

Kursy walut

 • USD 4.3742zł 1.7%
 • GBP 5.3417zł 0.85%
 • EUR 4.6911zł 0.2%
 • CHF 4.7623zł 1.39%

Polub nas