690 680 960

Bardzo dobre wieści z Las Vegas – nasza drużyna na podium

Reprezentacja województwa lubelskiego w piłce nożnej chłopców (U-16) wraz z trenerami: Jackiem Fiedeniem i Marcinem Zakrzewskim oraz fizjoterapeutą Michałem Stefaniakiem wzięła udział w turnieju piłki nożnej Las Vegas Mayor’s Cup w Nevadzie. Nasi reprezentanci w swojej kategorii wiekowej osiągnęli ogromny sukces sportowy i zajęli 2 miejsce w międzynarodowym turnieju! Przypominamy, że zawodnicy reprezentujący barwy województwa lubelskiego byli jedyną drużyną z Polski, a także z Europy.

Relacja z turnieju

Faza grupowa

Pierwsze spotkanie podopieczni naszych trenerów rozegrali z drużyną Downtown Las Vegas SC 07 wygrywając 1:0 po emocjonującej rywalizacji do ostatnich minut meczu. Kolejnymi przeciwnikami na drodze naszych reprezentantów byli zawodnicy z California Rush Soccer Club B07 HB, którzy musieli uznać wyższość chłopaków z Lubelszczyzny. Reprezentacja województwa lubelskiego wygrała spotkanie 2:0 i z kompletem zwycięstw zameldowała się w półfinale.

Półfinał

Reprezentacja naszego regionu w niedzielne przedpołudnie rozegrała mecz półfinałowy z zespołem Sawtooth Premier Soccer Club FC Internacional pochodzący ze Stanu Idaho. Po świetnej grze podopieczni Jacka Fiedenia i Marcina Zakrzewskiego zwyciężyli z zespołem z USA 2:1. Zdobywcami bramek byli: Michał Wachowicz i Szymon Małyska.

Finał

W wielkim finale Las Vegas Mayor’s Cup w kategorii U-16 reprezentacja województwa lubelskiego uległa 1:2 drużynie Las Vegas Downtown. Bramkę dla zespołu prowadzonego przez Jacka Fiedenia i Marcina Zakrzewskiego zdobył Michał Wachowicz.

W historii turnieju z polskich drużyn do finału dotarły jedynie Legia Warszawa i Wisła Kraków. Dziękujemy za wspaniałe emocje i serdecznie gratulujemy. Poniżej przedstawiamy pełną drabinkę turniejową naszej reprezentacji:

Drabinka turniejowa reprezentacji województwa lubelskiego w piłce nożnej chłopców (U-16)

Jednocześnie informujemy, że na naszą ekipę czeka jeszcze wiele atrakcji podczas pobytu w Vegas. Konsul honorowy RP w Las Vegas John Petkus przygotował dodatkowy program kulturalny, który obejmuje między innymi zwiedzanie Zapory Hoovera, Kanionu Czerwonych Skał czy Pin Ball Hall of Fame Museum oraz spotkanie z drużyną piłkarską z Las Vegas.

Podczas pobytu w USA zostanie zorganizowane również spotkanie z przedstawicielami lokalnych klubów sportowych, w celu wymiany doświadczeń związanych z funkcjonowaniem klubów sportowych, finansowaniem bieżącej działalności, pozyskiwaniem dodatkowych środków, szkoleniem sportowym dzieci i młodzieży oraz organizacją wydarzeń sportowych.

(fot. źródło UMWL)

Kursy walut

  • USD 4.3833zł 2.11%
  • GBP 5.2764zł 0.37%
  • EUR 4.7195zł 0.59%
  • CHF 4.7458zł 0.93%

Polub nas