690 680 960

Badania nad amantadyną w Lublinie. „Stwierdzono trend w kierunku skuteczności”

Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny nr 4 w Lublinie poinformował w poniedziałek o wstępnych wynikach badań nad amantadyną, w leczeniu chorych z COVID-19. Jak się okazuje, wnioski nie są jednoznaczne z dotychczasowymi rezultatami badania leku przeprowadzonego na Śląsku.

27 komentarzy

 1. Tylko zaprzestanie testów zakończy plandemię

  • Tylko zaprzestanie rejestrowania wypadków samochodowych zakończy ginięcie ludzi na drogach…

 2. lekarz ktury odkrył lek na covid [amantadyna ] był za mały miał za małe plecy tak rządzi nsze państwo

  • analfabeto więcej czytaj to nauczysz się też pisać , ale rozumu nie wyczytasz , już będziesz do końca g.upi

   • :)) Napisał erudyta i lingwista. Nawet nie skomentuję: stulu, składni czy interpunkcji …
    Do Leszka: Amantadyna czyli Viregyt K jest trania bo wygasły prawa patentowe. To żadna tajemnica, że karty rozdają firmy farmaceutyczne. Z tego też powodu stosowane są bardzo drogie opatentowane ale zupełnie nieskuteczne leki.
    Ps. lekarze muszą zasadniczo trzymać sie opracowanych przez MZ procedór a te zostały opracowane właśnie w jednym celu. Tym celem jest sprzedaż konkretnych farmaceutyków, niekoniecznie skutecznych.

 3. A co na to mafia farmaceutyczna?

 4. zztop może nie jestem tak mądry,, [alfą i omegą ] jak ty ,ale potrafię myśleć ,gdyby od początku leczono amantadyną było by dużo mniej zgonów, a ty myślisz tak jak samo jak firmy farmaceutyczne i i rządy, myślisz tylko o sobie ,, musi dojść do zagłady

 5. Z tymi badaniami to niestety musimy się nauczyć je czytać, często bez artykułu opisującego przebieg badania i odpowiedniego warsztatu nie umiemy wyciągać wniosków. W mainstreamie sama breja dla osób o ograniczonym pojmowaniu świata. Kto miał ospę wietrzną ten wie że acyklowir należy podać jak najszybciej w ciągu 72 godzin od wystąpienia pierwszych objawów. Taki sam schemat był podejrzewany przy amantadynie. Chodzi o powstrzymanie\spowolnienie namnażania się wirusa. Badanie z Lublina było w duchu tego myślenia (był przedział czasowy od testu żeby trafić do badania), badanie na śląsku dotyczyło pacjentów szpitalnych czyli już domyślam się trochę tam leżeli. Więc wniosek jaki z tego drugiego badania płynie jest taki: po rozwinięciu infekcji amandtadyna nie jest skuteczna w zwalczaniu covid19. Natomiast w początkowym okresie infekcji, jest pewien trend który świadczy o skuteczności. Powiem Wam tak – żeby to sprawdzić trzeba by zebrać grupę osób, które nie zwlekały z wykonaniem testu, tylko przy pierwszych objawach go zrobiły, wyszedł pozytywnie i od razu do badania i podajemy leki i placebo. Wykonanie takiego badania jest niesłychanie trudne, nawet jakby koncernom farmaceutycznym zabrać wszystkie pieniądze i wpływy to samo zebranie takiej grupy to trudna sprawa. Na konie każdemu z nas pozostanie wierzyć w to co chcemy.

 6. 62 vs 52 – A wyniki analizy statystycznej? Bo taka różnica wcale nie musi oznaczać różnicy w sensie rzeczywistym…

Kursy walut

 • USD 4.2803zł -1.04%
 • GBP 5.2838zł -0.83%
 • EUR 4.7079zł -0%
 • CHF 4.7147zł -0.16%

Polub nas