Środa, 24 kwietnia 202424/04/2024
690 680 960
690 680 960

Awaryjnie lądował szybowcem na polu

Wczoraj w miejscowości Gromada pilot szybowca awaryjnie wylądował na jednym z pól. Sprawą zdarzenia zajmuje się Państwowa Komisja Badania Wypadków Lotniczych.

Do zdarzenia doszło w czwartek około godziny 18:30 na jednym z pól w miejscowości Gromada w powiecie biłgorajskim. Policjanci otrzymali zgłoszenie, z którego wynikało, że awaryjnie lądował tam pilot szybowca.

Mundurowi ustalili na miejscu, że 22-letni mieszkaniec gminy Sokółka odbywał lot na trasie Stalowa Wola – Zamość. W pewnym momencie jego szybowiec utracił nośność i mężczyzna musiał awaryjnie lądować na polu.

Na szczęście mężczyzna nie ucierpiał w zdarzeniu, uszkodzeniu uległ jedynie szybowiec. O zdarzeniu poinformowana została Państwowa Komisja Badania Wypadków Lotniczych. Obecnie trwa ustalanie szczegółowych okoliczności tego zdarzenia.

(fot. Policja Biłgoraj)

10 komentarzy

 1. Apoloniusz Pierdółko, mąż mojej zacnej żony, starej Pierdółkowej

  Tak to bywa z fruwaniem bez godziwego napędu

  • Szybowiec to taki „rower” wśród samolotów, więc niech lata sobie nad chodnikami albo po drogach dla szybowców. Won z nieba tylko dla samolotów.

   • Ostatnio to głównie nad nami lata rządowy samolot prezydencki, reszta stoi i się kurzy.

 2. zapomniał zatankować

 3. Jak jego poprzednik na motolotni i w p….u wylądował!

 4. Macierewicza niech tam wyślą, szybko dojdzie co było przyczyną awaryjnego lądowania.

 5. Jakiej awarii uległ ten Golf Tango, że musiał „awaryjnie” lądować?

 6. Dostał duszenie i co miał zrobić? Taki już los szybowników. To nie jest lądowanie awaryjne tylko w terenie przygodnym, ale trzeba bić pianę! Awaryjne się lepiej sprzedaje

  • Ale chyba zakończone cyrklem, bo Pirat lekko podłamany. Grunt, że pilotowi nic się nie stało. Każde lądowanie jest dobre, jeśli jesteś w stanie o własnych siłach opuścić statek powietrzny 🙂

Z kraju