Autobusy i trolejbusy lubelskiej komunikacji miejskiej będą kursowały rzadziej. Wchodzi wakacyjny rozkład jazdy

Część autobusów i trolejbusów będzie kursowała rzadziej, w weekendy nie wyjadą na ulice dwie linie. Więcej autobusów ma za to kursować nad Zalew Zemborzycki, do tego wracają linie nocne.

Jak co roku na okres wakacyjny Zarząd Transportu Miejskiego zmienia rozkład jazdy lubelskiej komunikacji miejskiej. Ze względu na mniejszą ilość pasażerów spowodowaną okresem urlopowym, od środy 17 czerwca rzadziej będą kursowały autobusy i trolejbusy. W tym roku, z uwagi na fakt, iż już teraz komunikacja funkcjonuje w ograniczonym zakresie z powodu zamknięcia szkół i uczelni, zmiany obejmą tylko cześć linii.

W dni powszednie główne linie komunikacyjne takie jak: 17, 18, 26, 31, 57, 150, 151, 156, 158 i 160 będą kursowały z dotychczasową częstotliwością, czyli co 20 minut przez cały dzień. Rzadziej na przystanki będą podjeżdżały za to linie: 1, 4, 5, 11, 12, 13, 16, 20, 29, 32, 34, 37, 74, 153, 155, 157 i 159, przy czym w większości przypadków zmiany mają być wprowadzone jedynie poza godzinami szczytu komunikacyjnego.

Jeżeli chodzi o weekendy, to w soboty i w niedziele komunikacja miejska ma kursować podobnie jak obecnie. Wyjątek stanowi linia 157, gdyż trolejbusy mają jeździć dwukrotnie rzadziej. Z kolei autobusy linii 54 i trolejbusy 154 w ogóle nie wyjadą w trasę. W dalszym ciągu zawieszone będzie również kursowanie linii 152.

Co ważne, na ulice Lublina i Świdnika ponownie wyjadą autobusy nocne. Pierwsze kursy będą zrealizowane w nocy z czwartku na piątek. Linie N1, N2 i N3 będą kursowały trzy razy w tygodniu, czyli w noce z czwartku na piątek, z piątku na sobotę i z soboty na niedzielę. Autobusy będą podjeżdżały na przystanki co godzinę.

Kolejną zmianą, jest skierowanie większej liczby autobusów nad Zalew Zemborzycki. W soboty, niedziele i dni świąteczne wybrane kursy linii 1, 21 i 37 będą kursowały do pętli Dąbrowa. W niedziele i dni świąteczne wybrane kursy linia 6 będą zaś wydłużone do pętli Żeglarska. Częściej niż obecnie będą też kursowały niektóre autobusy: w weekendy i dni świąteczne linii 8, a w niedziele linii, 25 zaś przez cały tydzień linii 15.

(fot. lublin112)

Zobacz również

6 komentarzy

 1. To się da jeszcze rzadziej ?? Proponuję dopiski jak w PKSie, kursuje od poniedziałku do piątku w dni nieparzyste z wyjątkiem… przy dobrej pogodzie. Wstyd.

  • To samo miałam napisać. Poważnie zastanawiam się czy kupować bilet elektroniczny, skoro i tak skończy się na chodzeniu pieszo, taksówką albo jeżdżeniu ze znajomymi

 2. Ano wstyd bo jak dodać do tego ograniczenia w ilości miejsc to zostaje tylko miejskie „pędzidło” zwane rowerem albo hulajnoga na baterie.

 3. Założę się że jak by nie jeździły rzadko to i tak będą poruszały się w stadach. Raz na godzinę kolejka do przystanku a potem wieczność w pustej zatoce przystankowej.

 4. Chore… Przeciez od ponad dwóch miesięcy kursują jak w wakacje. Brawo. Juz teraz jest ścisk niekiedy w niektórych liniach a co dopiero jak ukroją jeszcze kolejne kursy.

 5. Zróbcie jeszcze więcej buspasów, by kierowcy pojazdów „nie uprzywilejowanych” bardziej się stłoczyli na pojedynczych pasach. Rozkopcie w jednym czasie więcej głównych traktów komunikacyjnych w Lublinie.
  Na koniec zmniejszcie ilość kursów…

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7303zł -0.3%
  • GBP 5.1069zł 0.34%
  • EUR 4.5237zł -0.23%
  • CHF 4.1974zł -0.37%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Baśnie i bajki przeczytają znane osoby z terenu gminy. Posłuchać będzie mógł każdy
  Na placu Litewskim odbędzie się Nabożeństwo Ekumeniczne „Idę po wodzie”
  Gra miejska- Świąteczny Lublin
  Święta z Warsztatami Kultury
  W sobotę rusza cykl treningów i biegów indywidualnych CITY TRAIL