Piątek, 12 kwietnia 202412/04/2024
690 680 960
690 680 960

Atak na funkcjonariuszy Straży Granicznej. Poleciały kamienie i płonący konar (wideo)

W trakcie czterech minionych dni (od 29 grudnia do 1 stycznia) ujawniono 89 cudzoziemców, którzy usiłowali nielegalnie przedostać się na terytorium Polski. Zatrzymano również 2 pomocników w nielegalnym przekroczeniu granicy.

Zdarzenia związane z nielegalną migracją zostały odnotowane na odcinkach granicy ochranianych przez Placówki SG: w Białowieży, Narewce, Dubiczach Cerkiewnych, Michałowie i w Czeremsze.

W miniony piątek ujawniono 12 prób nielegalnego przekroczenia granicy, w sobotę – 13, w niedzielę – 53. W poniedziałek z kolei miało miejsce 8 takich zdarzeń. Większość osób, na widok polskich patroli, wycofała się na Białoruś. W niedzielę (31 grudnia), na terenie służbowej odpowiedzialności Placówki SG w Dubiczach Cerkiewnych, grupa migrantów, którym nie udało się przekroczyć granicy, rzucała w polskie służby kamieniami i płonącymi konarami drzew. Nikt na szczęście nie ucierpiał.

Wczoraj (1 stycznia) w Michałowie za pomocnictwo zatrzymano 2 obywateli Rosji (narodowości czeczeńskiej), którzy przyjechali po odbiór 8 obywateli Afganistanu.

W 2023 r. odnotowano blisko 26 tys. prób nielegalnego przekroczenia polsko-białoruskiej granicy.

23 komentarze

  1. Czują odór tuska i ciągną. Będzie ich teraz całe mrowie, a wnuczek z wermachtu będzie się im kłaniał w pas.

  2. to chyba nasze prochowe reklamy do nich dochodzą że konar zapłonął xD

  3. Dobrodziej frasobliwy

    Jeśli na funkcjonariuszy Straży Granicznej. Poleciały kamienie, to normalka taki u nich wielowiekowy zwyczaj, ale płonący konar… oglądali pewna reklamę jak 2×2…

Dodaj komentarz

Wiadomości z info112