Piątek, 12 kwietnia 202412/04/2024
690 680 960
690 680 960

W sylwestra groził, że zdetonuje granaty w mieszkaniu. Dziś usłyszy zarzuty, trafi też do zakładu karnego (zdjęcia)

Twierdził, że w mieszkaniu ma granaty, a także groził, że je zdetonuje. Konieczna była ewakuacja kilkudziesięciu osób z budynku. Mieszkaniec Lublina był poszukiwany do odbycia blisko 2 lat więzienia. Został zatrzymany po siłowym wejściu do mieszkania przez kontrterrorystów.

W sylwestrowe popołudnie policjanci z II Komisariatu Policji w Lublinie ustalili, że poszukiwany 30-latek przebywa w jednym z mieszkań przy ulicy Dożynkowej. Kiedy na miejscu pojawili się mundurowi, mężczyzna oświadczył, że ma przy sobie granaty i je zdetonuje, jeżeli funkcjonariusze zdecydują się wejść do mieszkania.

– Konieczna była ewakuacja 34 osób. Na miejscu pojawili się negocjatorzy i kontrterroryści. Po rozmowach z 30-latkiem i dokładnej ocenie sytuacji policjanci zdecydowali się wejść siłowo do mieszkania. Wewnątrz zatrzymali poszukiwanego. Podczas sprawdzania lokalu okazało się, że nie było w mieszkaniu żadnych granatów – relacjonuje nadkomisarz Kamil Gołębiowski z Komendy Miejskiej Policji w Lublinie.

W sylwestra groził, że zdetonuje granaty w mieszkaniu. Dziś usłyszy zarzuty, trafi też do zakładu karnego (zdjęcia)

fot. Policja Lublin

Zatrzymany mieszkaniec Lublina został przewieziony do policyjnej celi. We wtorek 30-latek usłyszy zarzuty w tej sprawie. Odpowie za zmuszanie groźbą funkcjonariuszy publicznych do zaniechania prawnych czynności służbowych.

– Mężczyzna trafi do zakładu karnego, gdzie ma do odbycia zaległą karę blisko 2 lat więzienia. Dodatkowo grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności – dodaje nadkomisarz Kamil Gołębiowski.

6 komentarzy

  1. Posiadanie granatów jest legalne. Mają taki sam status prawny jak pomarańcze, mandarynki, a nawet banany. Ten linii obrony bym się trzymał.

  2. Na gita to on nie wygląda…

  3. Betonowe buty przygłupowi i do zalewu…

  4. I zamiast pójść odsiedzieć te 2 lata, to odsiedzi z 5. Może to głupota tego typa, a może po prostu więzienie mu nie straszne i nie przejmuje sie wysokoscia kary. Najważniejsze, że ma to, czego chciał i pokazał swoją niezależność.

  5. Panowie policjanci w kurtkach, chyba jest im zimno…

Dodaj komentarz

Wiadomości z info112