Na Arenie Lublin odbędą się Festiwale Disco Polo i Italo Disco. Znany jest już rozkład imprez na ten rok

We wtorek przedstawiony został rozkład imprez, które odbędą się w tym roku na Arenie Lublin. Wśród nich będą dwa duże koncerty: jeden z muzyką Disco Polo, drugi z nurtu Italo Disco.

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Lublinie przedstawił terminarz wydarzeń, które odbędą się w tym roku na Arenie Lublin. Oprócz imprez typowo sportowych, nie zabraknie koncertów muzycznych oraz znanych już mieszkańcom wydarzeń motoryzacyjnych. Z imprez muzycznych, zaplanowano dwa duże wydarzenia: pierwszy dla miłośników muzyki Disco Polo, drugi zaś, w stylu Italo Disco. Na obu z nich wystąpią najbardziej znane zespoły.

W sobotę 1 lipca ma się odbyć Polo TV Hit Festiwal Lublin 2017. Imprezę zorganizuje Grupa ZPR Media i należący do niej kanał Polo TV. Ma to być jedno z największych tego typu wydarzeń w tym roku w Polsce. Wśród wykonawców na scenie zaprezentują się m.in. Bayer Full, Weekend, Power Play, M.I.G. i Czadoman. Do tego obchodząca 25 – lecie występów Magdalena Pańkowska czyli Shazza. Zanim jednak scenę opanują gwiazdy tego nurtu muzycznego, odbędzie się finał Disco Star, czyli znanego z telewizji programu typu talent show, gdzie amatorscy wykonawcy usiłują zyskać sławę.

Później zaplanowano koncert premier, przy czym ta część imprezy ma być transmitowana na żywo w telewizji Polo TV. Nie zabraknie też występów jubileuszowych. Co ważne, festiwal ma być imprezą cykliczną. Organizator podpisał z lubelskim MOSiR-em list intencyjny na najbliższe trzy lata. Pełny program imprezy ma być znany w kwietniu, wtedy też rozpocznie się sprzedaż biletów na wydarzenie. Ceny wejściówek mają się rozpoczynać od 25 zł.

Kolejną dużą imprezą muzyczną ma być Festa Italiana, gdzie dominować ma muzyka włoska. Wydarzenie odbędzie się w sobotę 9 września i będzie częścią Europejskiego Festiwalu Smaku, który w tym roku będzie miał właśnie włoską tematykę. Koncerty będą biletowane, ich cena ma się zaczynać od 99 złotych. Organizatorzy przygotowali jednak pulę miejscówek w cenie 49 złotych. Na scenie pojawią się znani z lat 70 i 80 wykonawcy m.in. Stefano Terrazzino, Drupi, Sabrina czy też duet Al Bano i Romina Power.

Ważnym wydarzeniem, które odbędzie się na lubelskim stadionie, będą trzy mecze w ramach Mistrzostw Europy U21 w piłce nożnej. W czerwcu w Lublinie rozegrane zostaną dwa mecze reprezentacji Polski: ze Słowacją i Szwecją a także mecz Słowacji ze Szwecją. Nie zabraknie także spotkań drużyn futbolu amerykańskiego i kadry narodowej w rugby. Swoje spotkania ligowe będą też rozgrywać piłkarze Motoru Lublin i Górnika Łęczna. Z kolei na parkingach odbywać się będą znane już spotkania miłośników motoryzacji z cyklu MotoArena a także seanse kina samochodowego.

(fot. lublin112)
2017-03-14 18:00:24

25 komentarzy

  1. może mi ktoś wytłumaczyć jak można tego badziewia słuchać? rozumiem na weselach czy jakiś dożynkach,ale iść na koncert lub normalnie w domu sobie puszczać,tak na trzezwo to sie nie da

  2. Lublin, wieś tańczy i śpiewa. Żenada…

    • To pewnie Kaniorowcy też Ci przeszkadzają?
      Koneser opery i innych pendereckich się odezwał!

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Klimat mazurskich jezior w Opolu Lubelskim, czyli impreza „Szanty i ryby”
Żniwowanie w skansenie: W lnianych strojach i z kosami w dłoniach ruszą do pracy
Pokazy symulatora dachowania oraz wystrzału poduszki powietrznej
Koncert Marcina Stycznia w Parku Dźwięków. Będą też zajęcia o ziołach
Muzyka, leżaki, jedzenie, kawa i napoje: Chillout Festiwal 2021