Wtorek, 28 maja 202428/05/2024
690 680 960
690 680 960

Arena Lublin otwiera się dla lublinian. Będzie Festiwal Nauki i zwiedzanie stadionu

Już dzisiaj wszyscy chętni będą mieli możliwość obejrzenia od środka Areny Lublin, czyli nowego miejskiego stadionu. Odbędzie się to przy okazji Festiwalu Nauki.

Tydzień przed oficjalnym otwarciem lubelskiego stadionu miejskiego będzie okazja żeby po raz pierwszy wejść i obejrzeć go od środka. Dzisiaj odbędzie się tam Piknik Naukowy rozpoczynający XI Lubelski Festiwal Nauki. Oprócz 85 projektów naukowych przygotowanych przez lubelskie uczelnie każdy chętny będzie miał możliwość zwiedzać budynek Areny Lublin. Oprócz wejścia na murawę można będzie pospacerować po trybunach czy też zajrzeć praktycznie w każdy zakamarek budynku.

Na stadion będzie można dojechać własnym autem bądź też specjalną linią autobusową. Dojazd możliwy jest od ulicy Krochmalnej a następnie nowowybudowaną ulicą Cukrowniczą. Chociaż parkingi przy stadionie mogą pomieścić około 1000 aut, to jednak warto skorzystać z miejskiej komunikacji, głównie żeby uniknąć stania w korkach. Zwłaszcza że w dalszym ciągu trwają prace przy budowie ronda na ulicy Młyńskiej co powoduje spore utrudnienia z przejazdem.

W związku z Piknikiem Naukowym, Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Lublinie uruchamia specjalną, bezpłatną linię „Festiwal Nauki”. Autobusy będą kursowały co 10 minut z Placu Litewskiego. Będą się również zatrzymywały na wszystkich przystankach na trasie przejazdu. A ta prowadzi ulicami: Krakowskie Przedmieście, Lipowa, Piłsudskiego, Młyńska, Dworcowa, Krochmalna, Arena Lublin. W drogę powrotną zaś pojadą trasą: Krochmalna, Dworcowa, Młyńska, Lubelskiego Lipca 80, Unii Lubelskiej, Zamojska, Bernardyńska, Plac Wolności, Kapucyńska do Placu Litewskiego.

Szczegółowy program festiwalu oraz wszystkie projekty jakie będzie można podziwiać dostępne są na stronie www.festiwal.lublin.pl.

(fot. UM Lublin)
2014-09-21 08:00:10

Komentarze wyłączone

Wiadomości z info112