690 680 960

Archiwum Państwowe w Lublinie: 73 tys. nowych skanów on line na stronie szukajwarchiwach.pl

Archiwum Państwowe w Lublinie ciągle poszerza swoją bazę dokumentów dostępnych on line na stronie szukajwarchiwach.pl. To nie lada gratka dla miłośników historii i zbieraczy starych dokumentów. Na początku kwietnia przybyły nowe dokumenty.

Na stronach internetowych Archiwum Państwowego w Lublinie znajdziemy, udostępnioną 5 kwietnia tego roku w serwisie „Szukaj w Archiwach”, kolejną partię skanów własnych materiałów archiwalnych. Zbiór zawiera łącznie 72830 skanów wykonanych z mikrofilmów.

Wśród zamieszczonych nowych zespołów można znaleźć: Akta miast: Bełżyc, Czemiernik, Dubienki, Grabowca, Horodła, Józefowa nad Wisłą, Kamionki, Końskowoli, Kryłowa, Kurowa, Lubartowa, Łęcznej, Markuszowa, Opola, Puchaczowa, Sawina, Szczebrzeszyna, Tarnogóry, Turobina, Uchań, Zamościa; Jurysdykcji dominalnej Czemiernik, Łaszczowa, Modliborzyc, Sawina i Skierbieszowa; Kancelarii Tymczasowego Generał Gubernatora Guberni Lubelskiej; Akta Parafii Prawosławnej w Jabłecznej, Luchowie; Akta stanu cywilnego Okręgów Bożniczych: w Horodle, Janowcu, Janowie, Jarczowie, Józefowie, Kocku; Akta stanu cywilnego Parafii Greckokatolickich: w Gnojnie, Gozdowie, Grodysławicach, Gródku przy Bugu, Hołubiu, Horbowie, Hrubieszowie; Akta stanu cywilnego Parafii Prawosławnych: w Jabłecznej, Jabłoniu, Kamieniu.

Dla miłośników genealogii i poszukiwaczy korzeni na naszych terenach to nieocenione źródło informacji. Łącznie zbiory zawierają już 670 tysięcy skanów materiałów archiwalnych.

Jak to działa?

Aby obejrzeć skany:
1. Wejdź na stronę www.szukajwarchiwach.pl, wybierz Archiwum Państwowe w Lublinie i przejdź do informacji o wybranym zespole.
2. W zakładce Serie wybierz właściwą serię. Jeżeli zespół nie ma serii, przejdź do punktu 3.
3. W zakładce Jednostki wybierz właściwą jednostkę.
4. Otwórz zakładkę skany. Aby obejrzeć skan kliknij na jego miniaturkę.
5. W prawym dolnym rogu skanu dostępne są przyciski, dzięki którym obejrzysz skan w trybie pełnoekranowym lub uruchomisz lupę (z).

Uwaga: czerwonym kolorem oznaczone są nowe zespoły, w których zamieszczono skany z mikrofilmów, według aktualizacji serwisu z 5 kwietnia 2013 r.

Jak się dowiedzieliśmy, wkrótce Archiwum Państwowe w Lublinie udostępni stronę z galerią wszystkich dokumentów miasta Lublina. Śledźcie stronę lubelskiego archiwum na bieżąco, ponieważ będzie co oglądać.

Spis udostępnionych do tej pory skanów (kliknij)

Komentarze wyłączone

Kursy walut

  • USD 3.9478zł -0.68%
  • GBP 5.0066zł -0.26%
  • EUR 4.3327zł -0.49%
  • CHF 4.5031zł -0.32%

Polub nas