Archiwum Państwowe w Lublinie: 73 tys. nowych skanów on line na stronie szukajwarchiwach.pl

Archiwum Państwowe w Lublinie ciągle poszerza swoją bazę dokumentów dostępnych on line na stronie szukajwarchiwach.pl. To nie lada gratka dla miłośników historii i zbieraczy starych dokumentów. Na początku kwietnia przybyły nowe dokumenty.

Na stronach internetowych Archiwum Państwowego w Lublinie znajdziemy, udostępnioną 5 kwietnia tego roku w serwisie „Szukaj w Archiwach”, kolejną partię skanów własnych materiałów archiwalnych. Zbiór zawiera łącznie 72830 skanów wykonanych z mikrofilmów.

Wśród zamieszczonych nowych zespołów można znaleźć: Akta miast: Bełżyc, Czemiernik, Dubienki, Grabowca, Horodła, Józefowa nad Wisłą, Kamionki, Końskowoli, Kryłowa, Kurowa, Lubartowa, Łęcznej, Markuszowa, Opola, Puchaczowa, Sawina, Szczebrzeszyna, Tarnogóry, Turobina, Uchań, Zamościa; Jurysdykcji dominalnej Czemiernik, Łaszczowa, Modliborzyc, Sawina i Skierbieszowa; Kancelarii Tymczasowego Generał Gubernatora Guberni Lubelskiej; Akta Parafii Prawosławnej w Jabłecznej, Luchowie; Akta stanu cywilnego Okręgów Bożniczych: w Horodle, Janowcu, Janowie, Jarczowie, Józefowie, Kocku; Akta stanu cywilnego Parafii Greckokatolickich: w Gnojnie, Gozdowie, Grodysławicach, Gródku przy Bugu, Hołubiu, Horbowie, Hrubieszowie; Akta stanu cywilnego Parafii Prawosławnych: w Jabłecznej, Jabłoniu, Kamieniu.

Dla miłośników genealogii i poszukiwaczy korzeni na naszych terenach to nieocenione źródło informacji. Łącznie zbiory zawierają już 670 tysięcy skanów materiałów archiwalnych.

Jak to działa?

Aby obejrzeć skany:
1. Wejdź na stronę www.szukajwarchiwach.pl, wybierz Archiwum Państwowe w Lublinie i przejdź do informacji o wybranym zespole.
2. W zakładce Serie wybierz właściwą serię. Jeżeli zespół nie ma serii, przejdź do punktu 3.
3. W zakładce Jednostki wybierz właściwą jednostkę.
4. Otwórz zakładkę skany. Aby obejrzeć skan kliknij na jego miniaturkę.
5. W prawym dolnym rogu skanu dostępne są przyciski, dzięki którym obejrzysz skan w trybie pełnoekranowym lub uruchomisz lupę (z).

Uwaga: czerwonym kolorem oznaczone są nowe zespoły, w których zamieszczono skany z mikrofilmów, według aktualizacji serwisu z 5 kwietnia 2013 r.

Jak się dowiedzieliśmy, wkrótce Archiwum Państwowe w Lublinie udostępni stronę z galerią wszystkich dokumentów miasta Lublina. Śledźcie stronę lubelskiego archiwum na bieżąco, ponieważ będzie co oglądać.

Spis udostępnionych do tej pory skanów (kliknij)

Komentarze wyłączone

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7512zł 0.29%
  • GBP 5.1235zł 0.18%
  • EUR 4.5497zł 0.13%
  • CHF 4.2183zł 0.05%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Baśnie i bajki przeczytają znane osoby z terenu gminy. Posłuchać będzie mógł każdy
  Na placu Litewskim odbędzie się Nabożeństwo Ekumeniczne „Idę po wodzie”
  Gra miejska- Świąteczny Lublin
  Święta z Warsztatami Kultury
  W sobotę rusza cykl treningów i biegów indywidualnych CITY TRAIL