Czwartek, 18 kwietnia 202418/04/2024
690 680 960
690 680 960

Apel Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa do osób, które przechorowały COVID-19

Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lublinie zaapelowało o oddawanie osocza. Apel skierowany jest do osób, które przeszły chorobę COVID-19 wywołaną wirusem SARS-CoV-2.

Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lublinie zwraca się z prośbą do tzw. „ozdrowieńców” o oddawanie osocza, które wspomaga proces leczenia chorych zakażonych SARS-CoV-2.

Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lublinie apeluje by osoby, które zostały uznane za zdrowe po przechorowaniu COVID-19, u których minął okres co najmniej 14 dni od ustąpienia objawów oraz dwukrotnie ujemnego wyniku badania genetycznego w kierunku SARS-CoV-2 oraz osoby po zakażeniu, bez objawów chorobowych, u których stwierdzono dwukrotnie ujemny wynik badania genetycznego w kierunku SARS-CoV-2, zgłosiły się do Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lublinie pod numer telefonu 509 169 059 w celu umówienia na oddanie osocza dla potrzeb leczniczych, w celu wspomagania leczenia innych osób z ciężkim objawami COVID-19.

Apel Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa do osób, które przechorowały COVID-19

(fot. RCKiK)

19 komentarzy

 1. Bardzo ryzykowne leczenie. Ponieważ u ozdrowieńców następuje reaktywacja wirusa ” ukrytego” w komórkach. To jest nie do ogarnięcia.

  • „reaktywacja wirusa ” ukrytego” w komórkach”
   Skąd on się tam wziął i ukrył?
   Skoro badania molekularne (dwukrotne) nie wykazały obecności materiału wirusa, to wytłumacz jak się wziął i ukrył. 🙂

   • Skąd to wiadomo, a jak się ukrył i jest to niestety jak narazie nie ustalone. Więc z tym osoczem to taki ryzyk- fizyk.

    • Mam prośbę.
     Przestań pisać bzdury na temat, o którym nie masz bladego pojęcia.
     Skoro sam się boisz, czy z innych powodów nie chcesz oddawać, to przynajmniej nie wprowadzaj innych w błąd.

     • A czy ja napisałem żeby nie oddawać? A na jakiej podstawie piszesz ,że to są bzdury? Bo u Ciebie we wsi jeszcze nie dotarło?

     • Qwerty czy masz świadomość że próbujesz dyskutować z kimś kto ma zerową wiedzę z podstaw biologii…? To tak jak byś dyskutował z butem który umie mówić i pisać..
      Sim wróć do podstawówki na lekcję biologii…!!!

      • Do dr Pavulon. Podniośłeś sobie ego? Lecz z poniżania ludzi nawet których się nie zna dyplomu nie dostaniesz. Ale co wymagać od ludzi których interesuje tylko cena skupu plonów bądź trzody.

       • To się zajmij tą ceną skupu plonów bądź trzody a nie uskuteczniaj pseudoteorii niczym niejaki Zięba.

   • Badań molekularnych się nie wykonuje bo są za drobie i za mało jest ludzi którzy potrafią wykonać takie badania molekularne.Obecnie wykonuje się badania z których nie można rozgraniczyć czy ktoś ma koronawirusa czy zwykłą grypę bo ją też powoduje koronawirus tylko inny.Jedynym testem jest wykonanie RTG płuc u człowieka z objawami.

    • A to ciekawe, wydawało mi się, że koronawirus wywołuje Covid-19 a grypa jest wywołana przez wirus grypy A, B lub C. Pierwsze słysze, że grypę wywołuje koronawirus tylko inny.

  • Tu chodzi o ludzi, którzy mieli przeciwciała w osoczu i tacy mogą pomóc, ntomiast ci co ozdrowieli a nie mają przeciwciał mogą ponownie zachorować ale tym razem łagodniej. Proszę nie siać zamętu.

   • Skoro nie mają przeciwciał, to jak wyzdrowieli? 🙂
    Ilość przeciwciał może być osobnicza, ale organizm, który przeszedł infekcję, zawsze ma przeciwciała przeciwko temu konkretnemu patogenowi. Ci co ozdrowieli, owszem mogą ponownie zachorować, ale na zmutowany rodzaj czynnika chorobotwórczego i ponownie wytworzyć inne przeciwciała.

 2. ile konkretnie mi zapłacą , interesuje mnie tylko gotówka wypłacona natychmiast na rękę po oddaniu osocza , żadnych kombinacji , nie ze mną te numery !

 3. A skąd wiadomo kto to przechorował bezobjawowo albo miał lekkie stadium choroby skoro nie robi się testów na dużą skalę tylko podejrzanym o bycie zarażonym ? Ja rozumiem że to i koszty i laboratoria mogą się zapchać ale podejrzewam że sporo osób przebyło to zakażenie jeszcze zanim się to dziadostwo rozhuśtało i nawet nie ma o tym pojęcia.

  • Bingo!!
   Bo to prawda, a ci którym zależy na pewnych sprawach (finansowych, politycznych, społecznych) dalej pompują w tą panikę strachu jednocześnie czyniąc nas niewolnikami socjalistycznych rządów

 4. Celowałem bardziej nie w ekonomię tylko w tych 80-kilku biedaków-ozdrowieńcow w naszym województwie z których spuszczą całą krew chyba żeby uzyskać z niej osocze do leczenia innych 😀 I tu chyba by pomogły jednak te testy bo wtedy pewnie by się znalazło więcej obecnie nieświadomych ozdrowieńców którzy przeszli tego „tyfusa” biorąc go za przeziębienie lub grypę .

  • Wykrycie przeciwciał po bezobjawowym przejściu choroby jest już możliwe w Polsce w dwóch ośrodkach. Jest ono jednak znacznie droższe o testów na obecność wirusa. Dlatego wystosowano apel do osób z potwierdzonym i wyleczonym zakażeniem, by oszczędzić na badaniach.

 5. Czy RCKiK robi testy na obecność przeciwciał? Czy w ogóle zwykły człowiek (niepolityk) może gdzie zrobić taki test?

Z kraju