Amerykański konwój wojskowy ma przyjechać do Lublina

Jutro do Lublina ma przybyć konwój amerykańskiego wojska, który przez Polskę zmierza do Niemiec. W lubelskiej jednostce wojskowej zaplanowano nocleg.

W poniedziałek Polską granicę przekroczył pierwszy konwój amerykańskiego wojska. Po południu przez przejście graniczne w Budzisku przejechało 30 pojazdów a w nich 180 żołnierzy. Konwój po godz. 16 dotarł do Białegostoku, gdzie w jednostce 18. Pułku Rozpoznawczego żołnierze spędzą noc. Jutro rano Amerykanie spotkają się z mieszkańcami, odbędzie się także pokaz sprzętu. Każdy z mieszkańców będzie mógł przyjść, porozmawiać z żołnierzami, zrobić sobie z nimi pamiątkowe zdjęcie czy też zapoznać się z używanymi przez nich pojazdami.

Udało nam się ustalić dalszy cel przejazdu konwoju. Mianowicie ma nim być Lublin. Z Białegostoku żołnierze wyruszą w dalszą drogę krajową 8 przez Zambrów, następnie krajową 63 przez Sokołów Podlaski, Siedlce, Łuków do Radzynia Podlaskiego. Tam konwój wjedzie na krajową 19 i wieczorem dotrze do Lublina. Jak zapewnia wojsko, przejazd nie będzie powodował żadnych utrudnień w ruchu. Pojazdy poruszać się będą z prędkością zbliżoną do normalnie występującego ruchu w danym miejscu.

Jak nas zapewniono szczegóły trasy nie są podawane, gdyż jest to operacja wojskowa. Jednak według schematu, który nam udostępniono, trasa przebiega właśnie przez Podlasie a następnie Lubelszczyznę. Również z tego co się udało nam ustalić, trwają już przygotowania na przyjęcie konwoju. Ten ma się zatrzymywać w jednostkach wojskowych, gdzie Amerykanie będą odpoczywać a ich pojazdy zostaną sprawdzone pod względem technicznym i zatankowane na dalszą podróż.

Amerykański konwój wyruszył z Estonii w sobotę, ma do pokonania 1800 km. Żołnierze przejadą przez wszystkie kraje bałtyckie by dotrzeć do Niemiec. Amerykanie zdecydowali się, że zamiast wysyłać sprzęt na statkach czy koleją, przejadą Strykerami przez Polskę i Czechy. Celów jest kilka: przećwiczenie pokonywanie długich dystansów, pokazanie się obywatelom sprzymierzonych krajów w celach propagandowych a także manifestacja siły.


(trasy konwojów)

(fot. nadesłane)
2015-03-23 21:42:25

39 komentarzy

  1. wypier…C na szczaw

    po co wy sie draznicie jak chlopcy w piaskownicy
    trzeba pokazac ktory ma nowsze zabawki????????????

  2. ale news !!!!!!! to jak obwożny cyrk niesamowite !!!!!!!! mega ważne szweje z usa będą tędy przejeżdżać!!!!!! matki łapajta córki !!!!!!!! hahahaha

  3. Właśnie przejechał przez Jana Pawała zjeżdzał z armii krajowej bardzo fajny widok jak raz zakupy w biedronce z atrakcjami

  4. Wojsko zapewniało, że nie będzie utrudnień w ruchu, a ja stałem z pół godziny dzisiaj po 16 na skrzyżowaniu filaretów z jana pawła i czekałem, aż ci amerykanie przejadą. Korek osiągnął niebotyczne rozmiary, dobrze, że stałem blisko skrzyżowania…

  5. Wstyd dla Polski!!! Gdzie byli tylko zabijali. W imie demokracji i doktryn Brzezinskiego.

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Dożynki w mieście, czyli Dożynkowe Jarmarki Lubelskie
Startuje Lubelski Festiwal Nauki. Będzie specjalny pokaz na placu Litewskim oraz Piknik Naukowy
Na zamku lubelskim i zamkowych błoniach odbędzie się weekend z archeologią
Jarmark Firlejowski, czyli dawne dworskie i rycerskie tradycje z czasów świetności magnackiego rodu
Malownicza Wąwolnica: Gwiazdą wydarzenia będzie Izabela Trojanowska