Niedziela, 03 marca 202403/03/2024
690 680 960
690 680 960

Al. Solidarności: Jedna osoba ranna po zderzeniu trzech aut na wlocie do Lublina

W sobotę rano na drodze krajowej nr 19, na wlocie do Lublina od strony Warszawy, doszło do zderzenia trzech aut. Jedna osoba trafiła do szpitala.

Do zdarzenia doszło w sobotę około godziny 8:30 na al. Solidarności, na wlocie do Lublina od strony Warszawy, na wysokości ul. Deszczowej. Jak wstępnie ustalono kierujący saabem z impetem najechał na tył toyoty a następnie oba pojazdy zderzyły się z oplem. Na miejscu interweniowała straż pożarna, pogotowie ratunkowe i policja.

Jedna osoba, kobieta kierująca toyotą, została przetransportowana do szpitala. Droga w miejscu wypadku jest całkowicie zablokowana. Funkcjonariusze lubelskiej drogówki ustalają dokładne okoliczności zdarzenia. Jak ustaliliśmy na miejscu, wersję wypadku przekazywane przez kierujących pojazdami znacznie od siebie odbiegają.

Utrudnienia w ruchu mogą potrwać do godziny 10:30.

Informację o zdarzeniu przekazali nam nasi Czytelnicy – Dziękujemy!

2015-10-24 10:57:42
(fot. lublin112.pl, nadesłane Rafał, Karol, Emilia )

21 komentarzy

 1. moja wersja jest taka: yaris jechał lewym pasem, saab chciał go minąć z prawej, wtedy yaris zmienia pas na prawy i saab ląduje w prawym tyle yarisa. Nie wiem tylko skąd ta astra, bo jakieś powykręcane te ślady opon (?)

  • Pewnie astra wlekła się jak ta yariska z 50 km/h .

  • czyli wina zapewne jakiejś tępej pi-zdy z yarisa… lewy pas nie jest do spacerowania…

  • Poza terenem zabudowanym wyprzedza się tylko lewą stroną więc cwaniak z Sraba się trochę obesrał.

   • to co ? i tak wina wypadku jest po stronie zmieniającej pas yariski, dla kierownika saaba ewentualny mandat za wyprzedzanie z prawej strony

    • mandat dla saaba a winny yaris…? to za co ten mandat, skoro gość nie ponosi winy? słyszałeś o współwinie?

     • za wyprzedanie z prawej strony dla saaba, sprawca kolizji yaris zmieniajacy pas ruchu… za trudne to dla ciebie?

     • Jakby został na lewym aż yaris go zwolni, żeby wyprzedzić prawidłowo, a nie gniótł prawym, to nie doszłoby do kolizji, to chyba dla Ciebie za trudne koleżko…

    • Gdzie Ty geniuszu intelektu wyczytałeś, że Toyota zmieniała pas i zajechała drogę saabowi, Chyba nie w tym artykule?

   • Nieprawda, na każdej drodze jednokierunkowej z co najmniej dwoma pasami ruchu można wyprzedzać z prawej strony, niezależnie od tego czy znajduje się ona na terenie zabudowanym czy poza nim.

 2. na drodze krajowej nr 19, na wlocie do Lublina od strony Warszawy – CHYBA 17

  • No właśnie 19. S12 i 17 idzie na obwodnicę, a al. Solidarności oraz jej przedłużenie do Węzła Sławinek to obecnie DK19.
   A DOKŁADNIE JEST TO ODCINEK DK 19 f

   Pozdr
   red

  • na wlocie do lublina 17 i 19 to jedna droga dopiero pozniej sie rozdzielaja drogi na 17 i 19 tak samo jak na zamosc i chelm, widac ze nie macie auta

   • Może i masz auto, ale na numerach dróg się nie znasz. Droga krajowa 17 od okolic węzła Kurów Zachód do węzła Piaski Wschód jest ekspresówką i nazywa się S17. Przez Lublin nie przechodzi (nie licząc krótkich fragmentów, gdzie obwodnica przecina granice Lublina). Droga od węzła Lublin Sławinek do skrzyżowania z Sikorskiego oficjalnie będzie drogą krajową nr 19 od 1 stycznia 2016. Wszystkie zarządzenia zmieniające numerację dróg mają datę obowiązywania 1 stycznia.

 3. Z Warszawy to chyba 17 a nie 19

 4. pewnie jakiś wyborca PO chcial popelnic samobojstwo i odejsc razem ze swoja partią

 5. od kiedy wlot na Al. Solidarności to droga krajowa 19?????

 6. Komu to dają prawo jazdy ślepcom ?

 7. Ze wstępnych ustaleń wynika, że jadący oplem w kierunku Lublina mężczyzna zobaczył psa, który przebiegał przez drogę. Zahamował i włączył światła awaryjne. Wtedy wjechała w opla jadąca z tyłu toyota. W te dwa samochody uderzył następnie saab. Kobieta kierująca toyotą została zabrana do szpitala na badania. Ruch odbywa się na razie „starą” siedemnastką.

  A teraz wymyślajcie dalej kto jest winny

Z kraju

Polityka i społeczeństwo