Al. Kraśnicka: Wjechał na czerwonym na przejście. Piesza trafiła do szpitala

W środę po godz. 15 na al. Kraśnickiej kierowca ciężarówki na rosyjskich numerach potrącił na przejściu dla pieszych starszą kobietę.

Do wypadku doszło tuż po godz. 15 na przejściu dla pieszych przed skrzyżowaniem al. Kraśnickiej z ul. Zwycięską. Piesza, która prawidłowo przechodziła przez przejście dla pieszych, na zielonym świetle, została potrącona przez kierującego ciężarówką marki DAF. Jako pierwsi pomocy udzielili strażacy z Jednostki Ratowniczo Gaśniczej nr 1 z Lublina. Strażacy wracali z gaszenia niegroźnego pożaru kiedy na ich oczach kierowca ciężarówki wjechał na przejście dla pieszych wprost na przechodzącą po nim starszą kobietę. Do przyjazdu karetki strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia i udzielili pierwszej pomocy przedmedycznej.

Z relacji jednego ze świadków wynika, że kierujący ciężarówką wjechał na przejście dla pieszych na czerwonym świetle. Jak nam powiedział, strażacy oczekiwali na skrzyżowaniu po drugiej stronie ulicy, kiedy doszło do tego zdarzenia.

-Gasili nieopodal al. Kraśnickiej pożar. Sam ich wezwałem i dobrze, że tutaj najechali. Ten ciężarówką wjechał na czerwonym świetle i ją potrącił. Strażacy natychmiast udzielili poszkodowanej pomocy- dodał starszy mężczyzna.

W kierunku centrum od strony Kraśnicka nieprzejezdne były dwa pasy ruchu. Unieruchomione był trolejbusy. W ciągu kilkudziesięciu minut na wlocie do Lublina utworzył się ogromny korek.

Na miejsce zdarzenia przyjechali funkcjonariusze drogówki, którzy pracowali nad ustaleniem wszystkich okoliczności wypadku. Kierujący ciężarówką był trzeźwy.

W kierunku centrum od strony Kraśnicka nieprzejezdne były dwa pasy ruchu. Unieruchomione był trolejbusy. W ciągu kilkudziesięciu minut na wlocie do Lublina utworzył się ogromny korek.

Jeden komentarz

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Dzień Dziecka gminy Radzyń Podlaski w Paszkach Dużych
Szlakiem Dobrej Zabawy, czyli impreza z okazji Dnia Dziecka
Kazimierski Dzień Dziecka
Warsztaty, spotkania, zajęcia oraz Dzień Dziecka. Wszystko to w bibliotece w Świdniku
Piknik rodzinny w Księżpolu